Šis un tas par šo un to
Plānota grūtniecība jeb kā gatavoties mazuļa ieņemšanai
Thursday, 15.October, 2015 07:06
Sievietes lielākā laime un misija uz Zemes ir bērnu radīšana. Tā sniedz piepildījumu un rada ģimeniskuma sajūtu jebkurās attiecībās. Tāpēc jautājums par mazuļa ieņemšanu ir viens no svarīgākajiem katra cilvēka dzīvē.
Vai mēs to apzinamies un cik atbildīgi pret to attiecamies?
Mūsdienu sabiedrībā valda uzskatas, ka lielākā uzmanība sievietes pašajūtai un emocionālam komfortam jāpievērš tad, kad sieviete jau ir palikusi stāvoklī, vai tad, ja viņai tas kādu iemeslu dēļ nav izdevies.
Tomēr senatnē cilvēki zināja, ka katrai sievietei, kura vēlas bērniņu, jāgatavojas ne tikai dzemdībām, kā lielajam dzīves notikumam, bet arī mazuļa ieņemšanai, kas ir tik pat nozīmīga, jo ieņemšana ir mirklis, kurā tiek radīta jauna dzīvība.
Lai šis radīšanas process būtu pēc iespējas veiksmīgāks, harmoniskāks un visadi citādi labvēlīgāks mazulim, kurš turpinās augt un attīstīties mammas dzemdē veselas 40 nedēļas, nepieciešams apzināt sekojošas lietas:
1) fiziskā veselība,
2) sociālā veselība,
3) emocionālā veselība,
4) garīgā veselība jeb Dieva apzināšanās dzīvē.
Fiziskā veselība.
Par to daudzi zina un ir dzirdējuši. Tāpēc cenšas ievērot veselīgu dzīvesveidu pirms mazuļa ieņemšanas. Ideālā variant to būtu nepieciešams sākt darīt 9 mēnešus pirms plānotās ieņemšanas. Ja nesenāk, būtu nepieciešami vismaz 4 sagatavošanās mēneši. Galvenie labas fiziskās veselības rādītāji – no rīta pamostoties, nekas nesāp un ir laba pašsajūta, ir regulāra un normāla vēdera izeja, regulāras, nesāpīgas mēnešreizes. Protams, arī labi analīžu rezultāti.
Pirms plānotas ieņemšanas ieteicamas ķermeņa attīrīšanas kūres gan sievietei, gan vīrietim. Tās vislabāk taisīt pavasaros un rudeņos.
Lai uzlabotu dzemdes mikrovidi, sievietei šajā periodā neiesaka nēsāt tamponus.
Uzturā vairāk jālieto: piens, sviests, mandeles, melnās rozīnes, dateles, vīģes, Indijas rieksti, ciedru rieksti
Ieteicams jau pirms grūtniecības iestāšanās sākt apmeklēt grūtnieču jogu vai citas nodarbības, kuras sagatavo sievietes iegurni gaidāmajam notikumam.
Sociālā veselība.
Ja sieviete plāno apzinātu grūtniecību, tad viens no labākajiem veidiem, kā nodrošināt savam bērnam pēc iespējas labākus dzīves apstākļus, ir sakārtot savu dzīvi vēl pirms mazuļa ieņemšanas.
Sociālo veselību jab to, kā mēs jūtamies, mijiedarbojoties ar apkārtējiem cilvēkiem, nosaka vairāki faktori – attiecības ģimenē, attiecības ar vecākiem, darba biedriem, priekšniecību.
Attiecībās ar partneri jāvalda pilnīgai uzticībai, jo sievieti jābūt drošai, ka gan grūtniecības laikā, gan pēc mazuļa dzimšanas, vīrietis un arī citi tuvinieki – vecāki, māsa vai darudzenes nāks sievietei palīgā brīžos, kad tas būs nepieciešams. Drošības sajūta ir tā, kas pasargā, nomierina un ļauj koncentēries svarīgajam dzīves notikumam.
Tāpat ļoti svarīga ir apmierinātība ar darba vietu, darāmo darbu un izvēlēto profesiju.
Vislabākais kritērijs, lai noteiktu pareizo darbības virzienu, ir nemitīgi pieaugoša iekšēja laimes sajūta, gandarījums par paveikto darbu. Grūtniecība kā bēgšana no nevēlamas darba vietas vai pārsodzes nav labākais variants. Sievietei, kura plāno iznēsāt bēniņu, šajā periodā jājūtas pēc iespējas labāk.
Arī attiecības ar vecākiem ir viens no svarīgākajiem priekšnosacījumiem laimīgai laulības dzīvei un pēcnācēju radīšanai. Tāpēc svarīgi ir pašos pamatos saprast, ka vecāki mums ir Dieva doti un tāpēc vislabākie, kādus vien šajā brīdī bijām penījuši. Cieņa un piedošana atver durvis mīlestībai, kura tālāk plūst kā bezgalīga straume cauri mūsu bērniem un mazbērniem.
Konsultējot pārus ģimenes plānošanas jautājumos, ar šo problēmu esmu saskārusies visbiežāk. Sarežģītas meitas un mātes attiecības ir viens no biežākajiem faktoriem, kas nāk līdzi problēmatiskiem ieņemšanas gadījumiem.
Sievietēm, kuras ilgstoši bez medicīniskām indikācijām nevar palikt stāvoklī, viena no metodēm, kā uzlabot savu situāciju, ir darīt sociāli nozīmīgu darbu, darīt labu apkārtējiem cilvēkiem, palīdzot grūtībās nonākušajiem, adoptējot bērniņus, ziedojot naudu labdarībai utt.
Emocionālā veselība.
Par emocionālo veselību liecina regulāras, veselīgas mēnešreizes bez sāpēm un premenstruālā sindroma. Savukārt gadījumos, kad sieviete ilgstoši nespēj transfromēt negatīvās emocijas, dusmojas, bēdājas vai regulāri apvainojas, viņas organismā ar laiku rodas fiziskās izpausmes menstruālo traucējumu veidā.
Pēc šiem rādītājiem sieviete pati var noteikt savu emocionālo veselību un traucējumu gadījumā pārdomāt iespējamos iemeslus. Neviens ārsts nepazīst tik labi sievietes ķermeni kā viņa pati.
Traucējumu gadījumā, papildus medikamentozai ārstēšanai, nepieciešama arī emocionālās labsajūtas uzlabošana. Doma, ka apkārtējie darīs mani laimīgu, vai var padarīt nelaimīgu, pašos pamatos liek justies bezspēcīgai.
Ja cilvēks apzinās, ka viss, kas ar viņu dzīvē notiek, ir viņa paša veidots un tāpēc tikai viņam pašam vien risināms, situācija izskatās daudz savādāka.
Ja nepieciešams, nevajag žēlot laiku un naudu psihologa vai cita specialist apmeklējumam, lai sakārotu savu iekšejo, jūtu pasauli, kas, mums sievietēm, ir dominējošā.
Apzināta grūtniecība nozīmē sevis apzināšanos kā līdzdalībnieku radīšanas procesā.
Pāra labsajūtai un apziņas stāvoklim ir ļoti liela nozīme plānotā mazuļa attīstībā.
Garīgā veselība jeb Dieva apzināšanās sevī
Jebkura grūtniecība ir brīnums un tai vienmēr klāt stāv kāds augstāks spēks. Vienalga, vai mēs to saucam par Dievu vai Radītāju, vai kā savādāk. Sievietei, kura plāno grūtniecību, ieteicams atrast laiku meditācijai vai vienkārši pabūšanai vienatnē ar sevi, lai ieklausītos sevī, apzinātos sevi.
Ikdienas lūgšana ne tikai sniedz iekšēju mieru un papļāvību uz apkārt notiekošo, bet arī lielā mērā palīdz sievietei savienoties ar apkārt esošo dzīvības spēku. Protams, ieteicams lūgt Dievam veselu, laimīgu un visadi citādi apdāvinātu mazuli.
Visas šeit aprakstītās lietas prasa nopietnu attieksmi un iedziļināšanos. Tāpēc tās nevaram ieviest savā dzīvē vai izmainīt vienas dienas laikā. Tāpēc ieteicamais laiks, lai kārtīgi sagatavotos gaidāmajam notikumam ir no 4-9 mēnešiem.
Protams, šeit aprakstīta gatavošanās ieņemšanai idealā variantā. Tomer dzīve dažkārt mēdz ieviest savas korekcijas. Tomēr, ja mēs kaut vai zinām par to esamību un nepieciešamību, kaut mazumiņu no katras sadaļas katra varam censties ieviest un izmantot savā dzīvē!
Es iesaku:
Mani projekti: