• lv
  • en
  • de

Dzīve notiek šeit un tagad. Nav cita mirkļa, kurā varētu kaut ko mainīt, kā vien šis brīdis, ši sekunde, šis elpas vilciens!

Ievērojamas personības

Gunārs Cilinskis


trešdiena, 09.oktobris, 2013 06:58

Pētījums tapis sadarbībā ar žurnālu ''Prakstiskā astroloģija"

 

Gunārs Cilinskis   (1931-1992)

 

Četras stihijas horoskopā sadalījušās šādi – Uguns 30%, Zeme 40%, Gaiss 10%, Ūdens 20 %. Dominējošā Zemes un Uguns stihiju kombinācija ir visproduktīvākā profesionālā jomā, jo piešķir cilvēkam izturību, mērķtiecību un praktisku pieeju dzīvei. Šāds cilvēks gribētu paļauties tikai uz sevi, apveltīts ar  lielu paškontroli, godkāri un spēju darboties sev vēlamajā virzienā. Tāpat cilvēkā apvienots smalks balanss starp dāsnumu un konservatīvismu.


Tas, ka Saule Gunāra Cilinska horoskopā atrodas vismazāk pārstāvētajā Gaisa stihijas zīmē – Dvīņos un  saspringtā aspektā ar Neptūnu, varēja veicināt maldus vai ilūzijas mākslinieka ikdienišķajā dzīvē, savukārt stimulēja radošumu un iztēli, veiksmīgi sublimējoties viņa darbos. Tomēr, salīdzinot ar pārējām stihijām, Gaisa horoskopā ir vismazāk. Tāpēc mākslinieka dzīvē varēja rasties brīži, kad viņš ar grūtībām piekrita jaunām idejām un uzmanīgi iesaistījās kontaktos ar jauniem cilvēkiem, jo bija tendēts uz  neuzticēšanos un pārāk lielu piesardzību.


Šo iezīmi vēl vairāk pastiprina Saturns, kurš atrodas Mežāža zīmē, pirmajā mājā. Norādot uz to, ka pirmā dzīves daļa Gunāram Cilinskim bija pilna sāpīgām mācību stundām. Agrais tēva zaudējums veicināja sajūtu, ka jau bērnībā jābūt atbildīgam par citiem, par mammu. Šādi cilvēki saskaras ar ierobežojumiem, grūtībām, kas norūda viņu miesu un reizēm nocietina arī dvēseli. Ārēji cilvēks vienmēr ir perfekts, labi ģērbies, izskatīgs, orientēts uz karjeru un perfektu rezultātu. Izskatās labāk pēc 30 gadu vecuma, nekā jaunībā. Piestāv vadoši amati, pret svešiniekiem izturas atturīgi un vēsi. Raksturīgi, ka šādi cilvēki uzbūvē ap sevi it kā sienu, kuru citiem nojaukt ir ļoti grūti. Tā ir zināma aizsarg reakcija, lai cilvēks netiktu sāpināts un justos drošībā. Reizēm apkārtējie varēja izprovocēt Cilinski uz neadekvātu rīcību un radīt vēlmi nomest stingros grožus, ko viņš pats sev bija savilcis.


Saturna saspringtie aspekti ar Jupiteru un Plutonu norāda uz to, ka viss sasniegtais māksliniekam nāca ar lielu darbu un sevis disciplinēšanu. Viņam vajadzēja būs prasīgam pret sevi un citiem,  viņš nedrīkstēja gaidīt, lai kāds risinātu viņa problēmas. Lai sevi pierādītu Cilinskim nācās svīst vaiga sviedros un upurēt daudzas lietas.


Piebildīšu, ka Saturns ir arī retrogrāda planēta, kas norāda uz dziļi sirdī mītošu sajūtu, ka dzīve nav taisnīga un reizēm ir pārāk grūta, apkārtējo uzmanība un cieņa neatbilst gaidītajam un cerētajam.
Mēness un Marss māksliniekam atrodas savienojumā Lauvas zīmē, norādot uz valdonīgu, ietekmīgu un stingru māti. Vēlāk arī sievu viņš izvēlējās līdzīgu -  personību, kuru bija grūti nepamanīt. Sievai Gunāra Cilinska dzīvē bija ļoti liela nozīme. Viņa veidoja mākslinieku par to personību, kas viņš bija. Viņš ļoti lielā mērā ieklausījās viņas padomos un ņēma vērā piemēru par stipru rīcību un gribu brīžos, kad pašam bija nolaidušās rokas. Savu patieso dabu apkārtējiem viņš varēja atklāt tikai, esot tuvās attiecībās ar partneri vai iejūtoties kādā tēlā, spēlējot kino lomas. Sieva mājās un arī cilvēki kinoekrānos redzēja Gunāru Cilinski no cita skatu punkta – emocionālu, vētrainu, impulsīvu, kaislīgu, neatvairāmu un vienreizēju. Tajā pašā laikā ikdienā viņš atkal bija tas pats noslēgtais, rezervētais, klusējošais tipāžs, kurš  dzīvo savā drošajā patvērumā aiz mūra sienas. Šis savienojums tiek aspektēts arī ar planētu Urāns un dod māksliniekam neizsīkstošu enerģiju, vēlmi vienmēr darboties un nodrošina radošus panākumus. Šādi cilvēki vienmēr cenšas būt oriģināli, grib atstāt iespaidu un pievērst sev uzmanību.


Venērā atrodas Vērša zīmē savienojumā ar Merkūru un trigonā ar Neptūnu, apveltot cilvēku ar māku rīkoties ar naudu, lieliskām aktiera dotībām, muzikalitāti, izsmalcinātu gaumi, māku skaisti runāt un patīkami uzvesties. Varētu teikt, ka šajos cilvēkos ir kaut kas ēterisks, ne no šīs pasaules. Tieši šo īpašību dēļ daudzas sievietes uzskatīja, ka Gunārs Cilinskis ir viņu sapņu vīrietis.
Tāpat arī veiksmes planētas Jupitera novietojums Vēža zīmē, savienojumā ar Plutonu piešķir cilvēkam varu un neapzinātu mākslu valdīt pār pūli un sniegt tam idejas, kuras ar laiku var tikt pat pielūgtas. Tāpēc Gunārs Cilinskis vienmēr paliks latviešu tautas atmiņās kā vienreizēja, neatkārtojama un ar neatvairāmu šarmu apveltīta personība.


Lai cik tas dīvaini neliktos, Gunāram Cilinskim bija pazemināts pašvērtējums un viss, ko viņš darīja, radīja un veidoja bija domāts tam, lai izpelnītos gan tuvu cilvēku, gan tautas atzinību un piepildītu sevī iekšējo sajūtu, ka viņš tiek mīlēts, godāts un cienīts.
No vienas puses cilvēks ir ļoti talantīgs, apdāvināts, radošs, no otras – iekšēji nepamierināts ar daudzām apkārt notiekošajām lietām. Šī iekšējā neapmierinātība bija mākslinieka lielākā nasta dzīvē un tajā pašā laikā arī lielākais virzītājspēks, kurš nodrošināja panākumiem un radošiem veikumiem piepildītu mūžu.