• lv
  • en
  • de

Dzīve notiek šeit un tagad. Nav cita mirkļa, kurā varētu kaut ko mainīt, kā vien šis brīdis, ši sekunde, šis elpas vilciens!

Ievērojamas personības

Lilita Bēziņa


pirmdiena, 30.septembris, 2013 07:57

Četras stihijas horoskopā sadalījušās šādi – Uguns 20%, Zeme 10%, Gaiss 30%, Ūdens 40%. Dominējošās Gaisa un Ūdens stihijas norāda uz cilvēku, kurš dzīvo it kā ar atkailinātiem nervu galiem, ir ļoti jūtīgs un tajā paša laikā intelektuāls, māk savas jūtas izteikt vārdos. Šī ir visjūtīgākā stihiju kombinācija, kas apvelta cilvēku ar lielisku iztēli un radošām spējām mākslā.


 

Saule aktrisei novietojusies jūtīgajā Vēža zīmē. Pie tam tā atrodas sarežģīta Tau kvadrāta virsotnē. Sauli ar trigonu aspektē Jupiters, kuš atrodas Zivīs un pats atrodas cita Tau kvadrāta virsotnē, kurā iesaistītas tādas lielās planētas kā Urāns un Plutons.

 
Paskaidrošu, ka Tau kvadrāts ir viena no sarežģītākajām aspektu kombinācijām astroloģijā. Tajā iesaistītas trīs planētas, kuras veido trijstūri un atrodas savstarpējos spriedzes aspektos. Tā planēta, kura atrodas trijstūra virsotnē, norāda uz veidu kādā cilvēks var no šīs spriedzes atbrīvoties, sublimējot to dažnedažādās aktivitātēs.
Šādi cilvēki visbiežāk nav mierā ne dienu, ne nakti, jo viņos iekšā darbojas it kā iekšējais dzinējs, kurš neļauj atslābināties. Iejušanās neskaitāmās  lomās un to lieliskais tēlojums Lilitai Bērziņai bija kā iekšā degošo liesmu spoža atblāzma, jo ļāva izdzīvot neskaitāmas emocijas un citu cilvēku likteņus uz skatuves.

 
Mēness, planēta, kura atbild par emocijām un cilvēka iekšējo pasauli, aktrisei atrodas kareivīgajā un nemierīgajā Auna zīmē. Ārēji šāds cilvēks var likties mierīgs, bet iekšēji vienmēr ir pilns ar dinamiku, uztver dzīvi kā pastāvīgu cīņu un sacensību. Pacietība un apdomība nav šādu cilvēku stiprākā rakstura iezīme. Vēl jo vairāk tāpēc, ka tas iesaistīts sarežģītā aspektu kombinācijā. Mēness opozīcijas aspekts ar Marsu, kurš atrodas Svaros, piešķir aktrisei spēju rīkoties strauji, impulsīvi, apvelta ar mākslinieciskām dotībām un arī caursišanas spējām.
Šāda dinamika bieži novērojama sportistu horoskopos jeb to cilvēku horoskopos, kuri vienmēr grib uzvarēt, būt pirmie un labākie. Tas spilgti izpaudās Lilitas Bērziņas dzīvē, jo viņa bija vienīgā no tā laika Dailes teātra aktrisēm ar lielāko algu, labākajām lomām un nozīmīgākajām prēmijām un apbalvojumiem.

 
Marsa trigona aspekts ar Plutonu norāda uz cilvēka spēju aizraut publiku, lielu pašpārliecinātību, tālejošām ambīcijām. Šādi cilvēki strādā ar lielu atdevi un pašaizliedzību, viņiem ir daudz sekotāju un parasti viņi tiek atzīti par līderiem apkārtējo vidū. Tāpat šāds aspekts var mudināt cilvēku pievērsties politikai vai kā toreiz teica - PSRS Augstākās Padomes darbam.


Venēra, kura aktrisei atrodas Jaunavas zīmē un neveido nevienu mažoro aspektu, piešķir cilvēkam izteiktu tieksmi pēc tīrības un kārības apģērbā, izskatā un meikapā. Tāpēc aktrise gāja trīs stundas ātrāk uz teātri, lai iznācienam uz skatuves varētu sagatavoties nevainojami. Šis Venēras novietojums tāpat padara cilvēku prasīgu pret sev tuviem un mīļiem cilvēkiem. Reizēm tas var izpausties kā pārmērīga piekasīšanās sīkumiem.


Planēta Jupiters aktrisei atrodas Zivju zīmē. Jupiters Zivīs ir dāsnuma, gudrības un līdzjūtības simbols. Šie ir dvēseliski izsmalcināti cilvēki, izpalīdzīgi, humāni, ārkārtīgi jūtīgi un par lielāko laimi šajā dzīvē uzskata palīdzības sniegšanu citiem. Aktrise Lilita Bērziņa jutās laimīga tad, kad cilvēki pēc viņas izrādēm izjuta emocionālo gandarījumu, dvēseles bagātināšanos ar vērtībām, kuras nav izmērāmas naudā.
Piebildīšu, ka Jupiters ir arī retrogrāda planēta un tas nozīmē, ka brīžiem aktrisei varēja veidoties dziļš aizvainojums uz apkārtējo pasauli, kas viņasprāt pietiekoši nenovērtē viņas centienus un devumu sabiedrībai. Viņai noteikti gribējās sasniegt slavas virsotnes ātrāk un kāpt vēl augstāk. Tomēr retrogrādas planētas savas dāvanas izdala vēlāk. Tas nozīmē, ka lielākie panākumi un atpazīstamība aktrisei nāca tikai vēlākos gados. Ar lomu filmā ‘’Limuzīns Jāņu nakts krāsā’’ viņa paliks latviešu tautas mūžīgā atmiņā un tā ir retrogrāda Jupitera balva, kas tika pasniegta paša mūža nogalē.

 
Saturns atrodas neatkarīgajā Ūdensvīra zīmē un piešķir cilvēkam vēlmi būt patstāvīgam, diktēt citiem savus noteikumus. Šādam cilvēkam ir pašam savs, stingrs viedoklis par jautājumiem, kas viņam liekas svarīgi un viņš neatkāpjas no sava viedokļa ne par soli, lai ko arī viņam necenstos apgalvot apkārtējie.
Arī Saturns ir retrogrāda planēta un tas nozīmē, ka aktrisei varēja rasties grūtības laulības dzīvē (uz to norāda arī citi spriedzes aspekti), kā arī neapmierinātība ar sasniegto profesionālajā jomā. Reizēm viņas prasības apkārtējiem varēja būt pārāk nepamatotas un pārspīlētas. Šādu cilvēku uzdevums ir dot, neprasot neko par to pretim. Tikai dodot viņos atbrīvojas kolosāla radošā enerģija, kas harmonizē un pilnveido cilvēka personību.


Manuprāt, Lilita Bērziņa savu dzīvi nodzīvoja spoži mirdzot pie Latvijas teātra debesīm un, atbilstoši savam horoskopam, tomēr lielāko popularitāti un slavu ieguva vien pašā mūža nogalē. Cerams, ka raugoties no mākoņa maliņas uz latviešu tautu, kura katru gadu neapnikusi skatās leģendāro Mirtas tēlojumu, aktrise sajūt patiesu gandarījumu un apmierinājuma sajūtu, kas reizēm šīs zemes dzīvē viņai tā pietrūka.