• lv
  • en
  • de

Dzīve notiek šeit un tagad. Nav cita mirkļa, kurā varētu kaut ko mainīt, kā vien šis brīdis, ši sekunde, šis elpas vilciens!

Mans Mazais

Mans mazais DVĪNIS


trešdiena, 14.septembris, 2016 11:02

Mans mazais Dvīnis 21.05. - 21.06.


Valdošā planēta: Merkurs
Princips: sakari, informācija, neitralitāte, prāts, vieglums, erudīcija
Devīze: Gribu pats visu izzināt! 
Atslēgas vārdi: zinātkāre, ziņkāre, daudzpusība, aktivitāte, izklaidība, pļāpīgums 
Stihija: Gaiss

 

Dvīņu personība
Pēc Dvīņu raksturojuma varētu šķist, ka mazais Dvīnis drīz pēc nākšanas pasaulē būs ļoti aktīvs un zinātkārs. Tā gluži nav. Tā kā šiem bērniem ļoti svarīgi ir saprast ar prātu, kas notiek un kāpēc notiek, pirmajā dzīves gadā viņi var vairāk izvēlēties tikai mierīga vērotāja lomu. Vecākiem vajadzētu censties pieturēties pie sabalansēta dienas režīma un nepārslogot mazo Dvīnīti ar jauniem iespaidiem. Tas, ka bērns mierīgi guļ un pārsvarā ir labā garastāvoklī, vēl nenozīmē, ka viņu var un arī vajag visu dienu vadāt līdzi savās darīšanās. Pārlieku daudz un pārāk dažādi iespaidi var padarīt šo mazuli nervozu un raudulīgu. Arī zīdainīša istabai jābūt iekārtotai iespējami harmoniski un mierīgi, nepārsātinot to ar košām krāsām un daudzveidīgām rotaļlietām. Jaunus iespaidus, jaunas rotaļlietas, protams, vajag bērnam piedāvāt, tikai nelielās porcijās.

Svarīgi atcerēties, ka visu informāciju, ko jūsu mazais Dvīnis redz un dzird, viņš pēc tam pārdomā, analizē un apstrādā. Tāpēc var gadīties, ka šie bērni, kuri vēlāk būs ļoti meistarīgi savos izteikumos un demonstrēs lieliskas prāta spējas, bērnībā sāks runāt vēlāk nekā citi. Par to ne pavisam nevajadzētu satraukties. Šo bērnu prāts ir ļoti noslogots ar visu jauno, kas ir apkārt. 

Paaugušies dvīnīši ir ļoti draudzīgi, priecīgi, zinātkāri, kustīgi kā ūdenszāles, runātīgi, bieži uzdos desmit reižu vairāk jautājumu par to, kas viņus interesē, nekā citi bērni. Lai spētu atbildēt uz visiem bērna interesējošiem jautājumiem, vecākiem pat var nākties pastudēt kādu enciklopēdiju.

Var būt gadījumi, kad jūsu mazulis pilnīgi pārvēršas un no smaidīga, maza bumbulīša paliek par kašķīgu un neko negribošu čīkstētāju un otrādi. Šāda parādība var izpausties diezgan bieži un simboliski ataino Dvīņa divas dabas, kas spontāni un nekontrolējami nomaina viena otru. 
Bērns būs ļoti gudrs, ar attīstītu domāšanu un māku izprast procesu norises vissīkākās nianses. Bieži ieņems līdera vai mīluļa lomu kolektīvā. Uz šādu bērnu ir ļoti grūti sadusmoties, jo viņš lieliski māk apburt ar savu šarmu un intelektu.

Rūpējieties, lai jūsu bērnam būtu sabalansēts dienas režīms un pietiekoši daudz miegam atvēlēto stundu. Taču mazajam augot, nolikt viņu gulēt būs arvien grūtāk un grūtāk. Kurš gan grib gulēt, ja apkārt noris tik daudz interesantu lietu! Vakara pasaciņa ir obligāta un jautājumi, kas pēc tās sekos, var ievilkties garumā. Tāpēc ejiet ātrāk gulēt, lai varētu atvēlēt pietiekoši laiku tieši šai jautājumu un atbilžu daļai, kas jūs bērnam ir pati svarīgākā.

Dvīnis vienmēr gribēs izzināt, atklāt un izpētīt. Tāpēc piedāvājiet viņam rotaļlietas, ar kurām var kaut ko jaunu uzmodelēt, uzkonstruēt, piemēram, salikt puzles, LEGO, konstruktorus un citas saliekamās rotaļlietas. 
Vecākiem nekad nebūs garlaicīgi ar savu mazo Dvīni. Viņš daudz smaidīs, priecāsies, spēlēsies savā nodabā, ja vien ļausiet viņam brīvi darboties un izzināt visu jauno ap sevi, cik vien tas ir iespējams.

Dvīnīti var ātri sūtīt bērnudārzā. Viņš alkst sabiedrības un kolektīvā iejutīsies samērā ātri un labi. Parasti šie mazuļi ir ļoti komunikabli, mīl saskarsmi un rotaļas ar saviem vienaudžiem. Neuzspiežot un nepieprasot neko no citiem, Dvīnis ātri pielāgojas jaunām situācijām un ilgi nepārdzīvo par atņemtu mantu vai pārtrauktu rotaļu. Rotaļājoties viņš ātri un viegli maina spēles noteikumus, rotaļu biedrus un rotaļu veidu. Šiem bērniem vislabāk patiks rotaļas, kurās spēles noteikumi mainās kaut katru reizi. Dvīnis pats arī var izdomāt jaunas spēles, ar saviem noteikumiem un saviem personāžiem.

Vecākiem būtu svarīgi savam bērnam iemācīt pabeigt iesāktos darbus līdz galam, jo šiem bērniem ir tendence vienlaicīgi ķerties klāt pie vienas, otras, trešās nodarbes, nevienu no tām tā īsti līdz galam nepadarot. Mētāšanās un dzīšanās pēc jauniem iespaidiem ir Dvīņa raksturīgākā iezīme. 
Bērnam ļoti patiks klausīties pasaku ierakstus, skatīties un vēlāk lasīt grāmatas. 

Dvīņi nav tie bērni, kuriem ļoti būtu nepieciešama vecāku čubināšana un ucināšana. Viņi gaida no vecākiem mieru un iespēju patverties no pasaules, kas ir tik aizraujoša, interesanta un vienlaikus savāda un uztraucoša. Kad bērns nāk pie vecākiem ar vēlmi apmīļoties vai gūt atbildi uz viņam kādu eksistenciāli svarīgu jautājumu, noteikti dariet to un viņš atkal līksmi dosies izzināt pasauli. Bērnībā ļoti būtiski šādam bērnam iemācīt izrādīt jūtas, jo viņiem ir tendence visu analizēt ar prātu.

Dvīņa stiprā puse ir viņa vērīgais un skaidrais prāts, kuru vecākiem vajadzētu virzīt pēc iespējas labvēlīgākā gultnē. Pacietīgi atbildiet uz visiem viņa uzdotajiem jautājumiem, piedāvājiet interesantas attīstības iespējas un jūsu bērns būs laimīgs.

Skolā ar šiem bērniem nebūs nekādas problēmas, jo viņi ļoti ātri visu uztver, labi mācās un atceras. Protams, ja vecāki būs savlaicīgi piestrādājuši pie disciplīnas un ļaus mazajam Dvīnim ar hobijiem nodarboties tikai tad, ja viņa mācību sekmes atbildīs vēlamajām.

 

Ieteicamās nodarbes
Tā kā jūsu bērns par vērtīgāko dzīvē uzskata daudzpusību, piedāvājiet viņam vairākas brīvā laika pavadīšanas iespējas. Sākumā var būt situācijas, kad viņš nevarēs izvēlēties, kurp doties, vai arī var vēlēties apmeklēt visus iespējamos pulciņus, bet nevar visus paspēt apmeklēt. Tad vecākiem būtu jāpalīdz bērnam saprast, kas tad ir tās piemērotākās nodarbes, ar kurām tieši jūsu mazulis varētu aizrauties. Dvīnis kļūst aktīvs tad, kad viņš var parādīt savu erudīciju, prāta spējas, attapību un asprātību. Tāpēc lieliski noderēs visas tās nodarbes, kurās iesaistītas prāta spējas. Tas var būt gan basketbols, gan futbols, gan teniss, gan badmintons, arī krustvārdu mīklu minēšana, erudīcijas spēles, tāpat arī riteņbraukšana, skeitbords. Galvenais, lai būtu interesanti. Piedāvājiet savam bērnam vairākas iespējas un kopā izlemjat par labākajām.

Zēni un meitenes

Dvīņi ir tā zīme, kur dzimumu atšķirības nav spēcīgi izteiktas. Gan puikas, gan meitenes bērnībā būs diezgan līdzīgi – kustīgi, zinātkāri, mazi delveri, kuriem valodiņa burbuļos kā mazs pavasara strautiņš. Meitenes labprātāk valkās vieglas, gaisīgas kleitas un visdrīzāk nevēlēsies ķemmēt vai kaut kā izskaistināt matus. Izskatīsies vairāk zēniskas un labprāt spēlēsies ar abu dzimumu pārstāvjiem. Protams, arī viņām patiks interesanti stāsti par fejām un brīnumainiem prinčiem. 
Zēni izskatīsies un arī uzvedīsies kā mazie gudrinieki, daudz runās un arī daudz jautās. Viņi labprāt sekos līdzi reklāmām un „jaunākajiem atklājumiem” rotaļlietu industrijā. Visiem Dvīņiem ir raksturīga kopīga īpašība – vieglums, gaisīgums, draudzīgums, jauneklīgi uzskati un zinātkāre, kas nepāriet līdz pat sirmam vecumam.

 

Veselība
Dvīņu zīme cilvēka organismā atbild par bronhiem, plaušām un rokām. Šiem bērniem ir samērā laba veselība, ja vien vecāki seko līdzi tam, lai viņu atvase pienācīgi atpūstos un varētu atslābināties pēc lielās mentālās slodzes. Ja tam nav pievērsta liela vērība, bērns var būt nervozs, hiperaktīvs, iespējama arī nervu sistēmas pārslodze. Biežāk sastopamās saslimšanas ir runas traucējumi, bronhīts, astma, alerģija. Nereti var būt arī traumas Dvīņu neuzmanības vai lielās ziņkārības dēļ. Šajā zīmē dzimušie parasti ir ļoti sabiedriski. Tāpēc vecākiem būtu jāseko, lai bērns pārāk bieži netiktu atstāts viens un nebūtu patstāvīgā jaunu iespaidu trūkumā. No garlaicības Dvīnis var pat saslimt!

 

Pirmās dekādes Dvīņi 21.05. - 31.05.
Pirmajā dekādē dzimušie bērni būs mierīgāki, stabilāki, līdzsvarotāki un spējīgāki savas lieliskās idejas īstenot dzīvē. Viņi būs pacietīgi un vairāk materiālistiski orientēti. Zinās, kā un kad vislabāk nopelnīt, lai nodrošinātu komfortablus dzīves apstākļus gan sev, gan savai ģimenei. Labi padosies finanšu un organizatoriskās lietas. Gribēs ātrus panākumus un tos arī gūs, ja vien spēs izlemt, kādā sfērā darboties.

 

Otrās dekādes Dvīņi 01.06. - 10.06.
Šajā dekādē dzimušajiem prāts darbosies kā labi uzvilkts Šveices pulkstenis. Viņi būs ļoti gudri, izveicīgi un manipulēt spējīgi cilvēki. Vairāk kā pirmajā dekādē dzimušie tieksies pēc labklājības un dzīves baudām. Daudz strādās un daudz arī sasniegs. Veiksmīgi darbosies žurnālistikā, mēdijos un tirdzniecībā.

 

Trešās dekādes Dvīņi 11.06.-21.06.
Trešās dekādes Dvīņi būs „visdvīniskākie” – vairāk nekā pirmajās divās dekādēs dzimušie mīlēs pārmaiņas, bet tajā pašā laikā mācēs savienot visu jauno un interesanto ar tradicionālo un stabilo. Jebkuros apstākļos šie Dvīņi mācēs nodrošināt sevi ar naudas līdzekļiem. Laipni, uzmanīgi, pieklājīgi – tādi šie cilvēki soļos pa dzīvi un nelaidīs garām nevienu iespēju piedzīvot kaut ko jaunu un interesantu.