• lv
  • en
  • de

Dzīve notiek šeit un tagad. Nav cita mirkļa, kurā varētu kaut ko mainīt, kā vien šis brīdis, ši sekunde, šis elpas vilciens!

Mans Mazais

Mans mazais LAUVA


trešdiena, 14.septembris, 2016 11:32

Mans mazais Lauva 23.07. – 23.08.


Valdošā planēta: Saule


Princips: gaisma, dzīvības enerģija, drosme, centrs, ap kuru viss griežas 


Devīze: Es gribu būt vislabākais! Gribu būt valdnieks! Gribu visus aplaimot ar sevi! 


Atslēgas vārdi: teātris, skatuve, apdāvinātība, godīgums, cēlums, radošās spējas, griba, dāsnums, valdonīgums, godkāre, vadītājs, līderis, egoisms


Stihija: Uguns

 

Lauvas personība
Vecākiem, kuru ģimenē ieradies mazais Lauva, būtu skaidri jāapzinās, ka pie viņiem ieradies pats karalis. Mazie Lauvēni jau no mazām dienām gaidīs pret sevi īpašu attieksmi un nepaguruši pieprasīs visu māmiņas uzmanību vienīgi sev. Parasti šie bērni ir pievilcīgi, fiziski labi veidoti un māk atstāt par sevi ļoti labu iespaidu. Bērns jau no mazotnes būs ļoti aktīvs, zinātkārs, tieksies pēc apkārtējo cilvēku uzmanības un apbrīnas. Vairumā gadījumu vēlāk patiesi var izrādīties, ka mazais Lauva ir ļoti talantīgs, radošs un apdāvināts.

Kopā ar mazo Lauvēnu vecāki jau no mazām dienām var doties uz saviesīgiem pasākumiem, teātriem vai bērnu operas izrādēm. Ģimenes pasākumos šo bērnu nebūs viegli laicīgi nolikt gulēt, jo viņš būs gatavs piedalīties svētkos līdz pēdējam viesim. Tā izpaužas Lauvas viena no īpašībām – priecāties un baudīt dzīvi. Lauvām arī vēlāk patiks gan sevi parādīt, gan citus apskatīt, ballēties un pucēties.

Šādi bērni nelabprāt spēlējas vieni, jo viņiem nepieciešams „padoto pulks, kuru komandēt”. Vecākiem jau no mazām dienām būtu jāseko līdzi tam, lai bērnam netiktu atļauts pārāk daudz. Izpildot visas bērna iegribas (un tādu būs ar vien vairāk!), vecāki riskē izaudzināt mazu tirānu, kuram rūp vienīgi viņš pats un viņa iegribas. Pasaka par mazo gribulīti, kurš visa kā gribēja arvien vairāk un vairāk un viņam nekad nebija gana – tā var sanākt ar Lauvām. Šī zvaigznāja bērni ir ļoti mērķtiecīgi un centīsies panākt savu jebkādiem līdzekļiem. Tāpēc vecāku uzdevums būtu iemācīt bērnam sadarboties un ievērot arī citu bērnu intereses un vēlmes. Piemēram, „pagājušajā reizē mēs spēlējam tavu mīļāko spēli, bet šoreiz pajautāsim tavam draugam, ko viņš vēlas darīt”. Ja vecāki bērnā būs ieaudzinājuši mākslu sadarboties, tas lielā mērā palīdzēs viņam vēlākos gados veidot veiksmīgākas attiecības ar apkārtējo pasauli. Ļoti izteikti Lauvas tipa cilvēki bieži izvēlas labāk palikt vieni, nekā saistīties kopā ar kādu, kas nav viņu karaliskās uzmanības vērts.

Bērns pieprasīs ļoti daudz uzmanības no vecākiem, tajā skaitā iesaistīšanos dažādās spēlēs un rotaļās. Ja Lauvam trūkst uzmanības, apbrīnas un novērtējuma, viņš var noslēgties, ierauties sevī un vēlāk par savu mīļāko nodarbošanos izvēlēties TV skatīšanos vai datorspēļu spēlēšanu. Nekad nedrīkst par šādu bērnu smieties vai nostādīt viņu muļķīgā lomā. To Lauva uztvers kā lielāko pazemojumu un apvainosies uz jums līdz sirds dziļumiem. Viens no pazemojumiem mazulim arī varētu šķist ievietošana rotaļu sētiņā, no kuras viņš pats nespēj tikt ārā. 

Jau no mazām dienām vecāki kopā ar mazuli var izspēlēt dažādas lomu spēles. Mazākiem bērniem var rādīt aizraujošu pirkstiņleļļu teātri, lielākie jau paši var vēlēties kāpt uz „skatuves”. Ierīkojiet mājās savu skatuvi un ļaujiet bērnam tur uzstāties pēc sirds patikas. Un, protams, neaizmirstiet pēc priekšnesuma aplaudēt un uzsaukt „bravo!”. Neatkarīgi no tā, vai Lauvēns atradīsies uz skatuves vai demonstrēs savus sasniegumus kādā citādā veidā, niķosies vai priecāsies, visam klāt būs jaušama teatrāla noskaņa. Bieži vien šie bērni mīl dramatizēt situāciju, izpušķojot notikušo līdz nepazīšanai.

Vakaros bērns labprāt klausīsies pasakas par cildeniem varoņiem, ar brīnumainām spējām, kuri vieni paši atnāca un uzvarēja visus ļaunos. Piemērotas būs arī pasakas par aizraujošiem piedzīvojumiem un prinču – princešu mīlas stāstiem. Galvenais, lai viss būtu skaisti un tēlaini aprakstīts.
Ļoti labs rotaļu biedrs bērnam varētu būt kāds mājdzīvnieks, par kuru jārūpējas (ieaudzinot sapratni, ka arī kādam citam ir savas vajadzības) un kuru var audzināt un komandēt (apmierinot vēlmi citus izrīkot un būt noteicējam).

Vienmēr un jebkādos apstākļos sviniet bērnam krāšņas jubilejas, aiciniet ciemos daudz draugus un neaizmirstiet īpaši godināt savu mazo jubilāru. Viņam tas ir teju vai nepieciešami.

Uzsākot bērnudārza gaitas, mazais visdrīzāk viegli iekļausies kolektīvā, labprāt dalīsies ar savām mantām, jo vēlēsies iemantot apkārtējo labvēlību. Vēlāk, kad viņš jau būs iejuties jaunajos apstākļos, pastāv divi varianti. Pirmais – jūsu bērns būs grupas līderis, kuru visi mīlēs un labprāt viņam sekos vai arī viņš sadarbosies tikai ar sev līdzīgiem bērniem – spēcīgām personībām. Otrais – ja viņam nebūs izdevies iekarot līdera pozīcijas grupā, viņš labprātāk spēlēsies vienatnē, nekā pakļausies kāda cita autoritātei. Rotaļājoties, mazais Lauvēns gribēs diktēt citiem savus noteikumus un ļoti apvainosies, ja nespēs būt uzvarētājs. 

Tā kā jūsu bērns vēlas izcelties uz apkārtējo fona, centieties viņu ģērbt skaistās un kārtīgās drēbēs. Viņam ir ļoti svarīgs savs izskats.
Vecākiem būtu jāslavē savs mazais Lauva par panākumiem, neatkarīgi no tā, vai tie būtu pirmie solīši pāri istabai vai pirmā maltīte, ko bērns ieturējis pats saviem spēkiem. Nekas uz mazo Lauvēnu neiedarbojas tik stimulējoši kā uzslavas un apbrīnas pilnas ovācijas. Tas attiecas arī uz vēlākiem gadiem. Šādu bērnu nevar piespiest ar varu mācīties. Taču var pateikt, ka šogad viņš laikam jau nebūs viens no labākajiem klasē. Tas iedarbosies daudz spēcīgāk, nekā sodi un bardzība.

 

Ieteicamās nodarbes
Lauviņām ieteicamas visas tās nodarbes, kurās bērns var apmierināt godkāri un vēlmi būt vislabākajam, izpaust līdera talantu un saņemt apkārtējo atzinību. Šādus bērnus var iesaistīt gan dažādos komandu, gan individuālajos sporta veidos,. Tāpat var ļaut pamēģināt darbošanos, kurās var izpaust radošās spējas, piemēram, teātra pulciņā, dejošanā, baletā vai gleznošanā. Derēs viss, kur iespējams saņemt aplausus, dāsni dāvāt prieku apkārtējiem un atrasties uzmanības centrā. Šādos apstākļos jūsu bērns staros kā saulīte. Vediet savu Lauvēnu jebkur, kur iespējams pabūt cilvēkos, paspīdēt ar savām iemaņām un talantiem. Vecāku nevaļa un uzmanības trūkums šiem bērniem ir sliktākais, kas ar viņiem var notikt.

 

Meitenes
Mazās Lauvenītes jau no mazām dienām izturēsies un uzvedīsies kā sabiedrības dāmas ar labām manierēm un ... arī ar „labām” kaprīzēm. Apvainošanās vai lūpas uzmešana viņām ir diezgan ierasta lieta, jo kā gan „smalka dāma” var citādi izrādīt savu neapmierinātību ar notiekošo. Starp draudzenēm šāda meitene noteikti vēlēsies ieņemt līderes lomu un necietīs konkurenci savā tuvumā. Lai saņemtu komplimentus un apbrīnu no apkārtējiem, viņa centīsies vienmēr izcelties ar kādu talantu, skaistu apģērbu vai manierēm. Būtu labi, ja vecāki respektētu šā bērna vēlmi izcelties, pucējot viņu savu iespēju robežās. Audzējiet viņām garus matus un veidojiet krāšņas frizūras – mazās lauvenes būs sajūsmā.

 

Zēni
Lauvu puisēni jau no mazām dienām sajutīsies kā savas mazās pasaulītes valdnieki un tā arī uzvedīsies. Viņi būs ļoti enerģiski, azartiski un darboties kāri, ja vien bērnībā netiks pārāk apspiesti vai ierobežoti. Tāpēc Lauvu vecākiem ļoti būtiski atrast zelta vidusceļu, kas no vienas puses nepieļautu bērnam kļūt par tirānu, no otras – nenomāktu viņā vēlmi kļūt par līderi. Tas nav viegls uzdevums un prasīs no vecākiem ne mazums pūļu un līdzdarbošanos. Tāpat kā meitenēm, arī zēniem ir svarīgs savs izskats un matu sakārtojums. Tāpēc centieties savu bērnu vienmēr ģērbt vai safrizēt tā, lai kādam citam nebūtu iemesls par viņu pasmīkņāt.

 

Veselība
Lauva cilvēka ķermenī atbild par sirdi un asinsriti. Visbiežāk šādi bērni ir apveltīti ar lielisku ķermeņa uzbūvi un labu veselību. Ja arī gadās, ka bērns saslimis, slimība parasti ātri beidzas un neatstāj nekādas ilgi paliekošas sekas. Vislielākais risks šādiem bērniem draud no hroniskas pārpūles un savu spēku pārvērtēšanas. Vecākiem vienmēr vajag atcerēties par Lauvas vēlmi būt vislabākajam, skaistākajam un gudrākajam un sekot līdzi bērna miega, atpūtas un ēšanas režīmam. Šie bērni ir izteikti kārumnieki un var vēlēties pārtikt tikai no, gardumiem – saldumiem, čipsiem. Ja mazais bieži ir noskumis vai sāk vairāk slimot, viņa veselību labvēlīgi ietekmēs jautru pasākumu, kino vai teātra apmeklējumi. Tāpat sportošana un atrašanās sabiedrībā šos bērnus uzlādē pozitīvi. 
Tā kā jūtīgākais šo bērnu orgāns ir sirds, viņiem var būt tendence uzkrāt aizvainojumus un jūtīgi uztvert kritiku. Lauvas var sākt slimot, ja vairakkārt tiek aizskarts viņa pašlepnums un bremzēta vēlme pēc atzinības. Arī neatbildētas mīlestības jūtas var izraisīt tādas slimības kā anēmiju, artrītu, nomāktu garastāvokli vai pat depresiju. 
Labākās zāles šiem bērniem ir apkārtējo saskaņa, mīlestība un daudz, daudz glaimu un uzslavu.

 

Pirmās dekādes Lauvas 23.07. - 01.08.
Šogad pirmajā dekādē dzimušie Lauvēni būs erudīti, izteikti sava ceļa gājēji, ar lielām ambīcijām un vareniem mērķiem. Izskatīgi, šarmanti un valdonīgi, šie bērni spēs panākt gandrīz visu, ko vēlēsies un ja vien vēlēsies. Viena no izteiktākajām īpašībām būs drosme un nebaidīšanās no pārmaiņām, oriģinalitāte un intuīcija. Liela loma dzīvē var būt kolektīvam, domubiedru grupai, kurā Lauva darbosies. Šajā periodā iespējams piedzims kāds vadonis un cīnītājs par savām un citu tiesībām.

 

Otrās dekādes Lauvas 02.08. - 11.08.
Šogad šajā dekādē dzims bērni ar vissarežģītāko raksturu. No vienas puses viņi nebūs tik ļoti brīvību alkstoši un izjutīs lielāku atbildību par saviem tuviniekiem un ģimeni. Uzslavas par labi paveiktu darbu un drošības sajūta, ko mazais Lauvēns būs saņēmis bērnībā no vecākiem, palīdzēs viņam daudz ko dzīvē sasniegt. No otras puses – šie Lauvēni būs emocionālāki un jūtīgāki, kā pirmajā dekādē dzimušie. Tāpēc viņi iespējams vairāk apvainosies un biežāk paudīs savas emocijas, kad sirsniņa būs pilna. Grūtības varētu sagādāt pirmsskolas un pusaudža gadi. Šajā periodā dzims lieli siržu lauzēji un arī izpriecu cienītāji. 

 

Trešās dekādes Lauvas 12.08. - 23.08.
Šajā dekādē dzimušie bērni vairāk no visiem būs tendēti palikt pie sava viedokļa un uzskatiem, neskatoties uz apkārtējo centieniem kaut ko ietekmēt. Viņi uzskatīs sevi par neatvairāmiem un visu zinošiem. Šiem bērniem ir svarīgi iemācīties kontrolēt savas jūtas, vēlmes un emocijas. Viņi daudz ko dzīvē varēs sasniegt, ja vien spēs saprast, kas tad ir tas, ko viņi galu galā grib darīt. Veiksmīgi mācēs nopelnīt naudu un iekrāt materiālās vērtības. Šajā dekādē dzimušajiem bērniem būtu jāmācās neķerties uzreiz pie vairākiem darbiem, bet koncentrēt enerģiju vienā konkrētā virzienā.