• lv
  • en
  • de

Dzīve notiek šeit un tagad. Nav cita mirkļa, kurā varētu kaut ko mainīt, kā vien šis brīdis, ši sekunde, šis elpas vilciens!

Mans Mazais

Mans mazais VĒRSIS


trešdiena, 14.septembris, 2016 10:56

Mans mazais Vērsis 20.04. – 21.05. 


Valdošā planēta : Venēra 
Princips: skaistums, bauda, nauda, estētiskā gaume, mīlestība, harmonija
Devīze: Man pieder! Mans ir mans! Es esmu tā vērts!
Atslēgas vārdi: izturība, neatlaidība, stabilitāte, miers, labklājība, pacietība
Stihija: Zeme

 

Personība
Mazie Vērsīši piedzimst kā ļoti skaisti un piemīlīgi bērni, kurus vecākiem, visbiežāk, grūti izlaist no rokām. Šo mazuli tik ļoti gribas samīļot, apčubināt pabužināt! Jo viņš izstaro patīkamu siltumu, mieru un mīlestību. Parasti ilgāk nekā citi bērni, šie mazuļi „turas mammai pie brunčiem” un alkst pēc fiziskiem glāstiem un mīļuma. Viņu audzināšanā svarīgākais ieteikums – jau no pirmajām dzimšanas dienām radīt viņiem fizisku sajūtu, ka viņus mīl un lolo. Tāpēc neskopojaties ar mīļām bučām, glāstiem, apskāvieniem! Vērši ir arī īsteni saldummīļi un kārumnieki. Tieši tāpēc ļoti svarīgi ir iemācīt bērnam ēst pilnvērtīgu uzturu jau no mazām dienām, jo līdzko viņš būs pagaršojis pirmo konfekti, tā nevēlēsies ēst neko citu.

Arī paaudzies vērsēns neapzināti vēlēsies palikt maziņš un mīļš, cik ilgi vien iespējams. Sevišķi tas būtu jāņem vērā, ja ģimenē ienāk vēl kāds bērniņš, jo Vērsis ir ļoti greizsirdīgs un privātīpašniecisks. Nesaņēmis pietiekošu devu apskāvienu un glāstu no vecākiem, viņš var pārvērsties par spītīgu un kaprīzu bērnu, kuram nekas nav pa prātam. Savukārt, ja bērns būs samīļots un aprūpēts, viņš labprāt spēlēsies vienatnē un nepieprasīs papildus uzmanību no vecākiem. Piedevām vēl pats dāsni dāvās apkārtējiem daudz mīlestības un maiguma.

Vērsim ļoti patīk skaistas lietas, komforts, arī ērts apģērbs. Iekārtojiet viņam mājīgu istabu siltos toņos, neskopojieties ar mīkstajām mantiņām, LEGO klucīšiem un bērns būs priecīgs un apmierināts. Vēl pavisam mazs, Vērsītis var sapņot par savu māju un ģimeni, izspēlējot to dažādās rotaļās. 

Mazie Vērsēni izjūt ļoti spēcīgu pieķeršanos vecākiem vai vienam no viņiem, ar kuru izveidojušās labākas attiecības. Tad mazais ir pilnībā pārliecināts, ka mamma vai tētis pieder viņam. Tas var izpausties tādējādi, ka bērns nevēlēsies laist pieaugušo prom no mājām, nelabprāt paliks kāda cita uzraudzībā un ar visiem spēkiem centīsies iekarot sev vietu vecāku guļamistabā. Tad vecākiem būtu jāsajūt tā robeža, līdz kurai bērns drīkst iet un cik ļoti viņš var kādu sev „privatizēt”. Jau no mazotnes vecāki var palīdzēt bērnam izvēlēties kādu mīļmantiņu, kuru viņš var ņemt blakus gultā, samīļot un pieglausties tai. Tā vērsēns noteikti jutīsies drošāk arī tad, ja māmiņas nebūs līdzās. 

Grūtības varētu rasties laikā, kad mazulim jāsāk apmeklēt bērnudārzs. Viņš var justies pamests un vientuļš, sākt biežāk slimot, lai šādi rastu sev iespēju vairāk pabūt mājās un saņemtu lielāku vecāku uzmanību. Vēršu bērni ļoti lēnām pielāgojas visam jaunajam un nelabprāt pieņem pārmaiņas savā ikdienas ritmā. Tāpēc visas jaunās lietas jāuzsāk lēnām un pamazām, mierīgi izskaidrojot bērnam ieviesto jauninājumu nepieciešamību. Jāpabrīdina, ka ar sodiem un draudiem visdrīzāk var panākt pilnīgi pretēju efektu, jo spītība ir viena no Vērša raksturīgākajām īpašībām. Kad viņš jauno lietu kārtību būs pieņēmis un samierinājies ar esošo situāciju, viss nostāsies savās vietās un bērns atkal būs smaidīgs un apmierināts.

Vērsēnu labāk nesteidzināt un nekad neteikt viņam, ka ir pārlieku lēns. Jā, mazais var būt patiesi lēnāks par citiem vienaudžiem, bet tāda ir viņa daba un tas nemaz nav slikti. Jo, kad viņš ir ķēries klāt kādam uzdevumam, vienmēr centīsies to pabeigt līdz galam. Ko reiz Vērsis ir iemācījies, nekad neaizmirsīs. Tas attiecas arī uz skolas gaitām. Visdrīzāk viņš nebūs ātrākais klasē, toties mācīsies ar lielu centību un pacietību. Lielāku interesi izrādīs par humanitāriem priekšmetiem, piemēram, sacerot kādu skaistu dzejoli. Ejot pastaigāties, bērnam labāk patiks iet pa vienu un to pašu ceļu vai simtām reižu klausīties vienu un to pašu pasaku. Viņš pieķeras lietām un vietām, veidojot savu pasauli, kas ir pilna ar neaizmirstamām smaržām, skaistām atmiņām un patīkamām sajūtām. Spēj ilgi saglabāt atmiņas par skaistajiem bērnības gadiem un arī ... pāri darījumiem.

Šim bērnam ļoti patīk pastaigas svaigā gaisā. Viņš ir īsts dabas draugs. Vēl būdams gluži mazs, viņš var aizgūtnēm priecāties par mazu kukainīti vai saplūkt māmiņai skaistu puķu pušķi. Nevajadzētu dusmoties uz bērnu, ja ziedi „atrasti” ilgi koptajā un lolotajā mammas mīļākajā puķu dobē – viņš to darījis no sirds, lai iepriecinātu! Bērns nelabprāt dalīsies ar savām mantām vai savu istabu un vēlēsies visu apkārtējo uzmanību piesaistīt sev. Visbiežāk tas viņiem arī izdodas piemīlīguma, maiguma un smaida dēļ, kas neatstās vienaldzīgas pat visdusmīgākās tantes. Bērns ir mierīgs, smaidīgs un patīkams līdz mirklim, kad patiesi sadusmojas. Tas notiek samērā reti, bet, ja notiek, tad dusmas ir patiesi milzīgas. Nesodiet viņu par to, bet iemāciet risināt situāciju, pirms tā nonākusi tik tālu.

 

Ieteicamās nodarbes
Vērsīšiem ieteicamas visas nodarbes, kurās nav nepieciešams izteikts sacensību gars. Viņiem patiks visi nodarbību veidi, kas ir skaisti, piemēram, dejas, dziedāšana, zīmēšana. Visas radošās un mākslinieciskās lietas. Gan zēni, gan meitenes var nodarboties ar sporta veidiem, kas uzlabo fizisko formu, attīsta grāciju un plastiku, kas vēlāk dzīvē viņiem liksies ļoti nozīmīgi. Labi derēs gan vieglatlētika, gan peldēšana, kā arī tie sporta veidi, kuros var parādīt izturību un neatlaidību. Vēlākos gados tas var būt kultūrisms vai svarcelšana. Vērsim ļoti svarīga ir stabilitāte un drošība. Ja esat uzsākuši apmeklēt kādas nodarbības, nevajadzētu tās bieži mainīt vai regulāri kavēt. Noteikts ritms un skaidri zināmas lietas Vēršus nomierina.

 

Meitenes
Mazās vērsenītes jau no bērnu dienām gribēs izskatīties skaistas kā mazas dāmiņas. Pucēšanās būs viņu mīļākā nodarbošanās. Viņām patiks elegantas un izsmalcinātas lietas – krellītes, auskariņi, matu sprādzītes, smaržiņas, lūpu krāsas un lentas. Vēl gluži mazas meitenītes var vēlēties doties uz pasākumiem ar savu somiņu, kuras saturu veidos visi īstai dāmai piemēroti atribūti. Ļaujiet viņai šo prieku un māciet jau no mazām dienām labas manieres! Tas vēlāk dzīvē lieti noderēs. Sievišķība un skaistums, vēlme patikt sev un citiem ir šā bērna galvenā motivācija.

 

Zēni
Arī puikām patiks labi ģērbties un skaisti izskatīties, jo arī viņi vēlēsies piesaistīt sev uzmanību. Atšķirībā no meitenēm, vecākiem var šķist, ka puikas taču tā nedara un „īstam vīram” galvenais ir mācēt sevi aizstāvēt. Agresija un vēlme kādu uzvarēt ne pavisam nav šā bērna mīļākā nodarbošanās. Viņš vēlas dzīvot ar visiem mierā un saticībā. Par to reizēm vienaudži var viņu apcelt vai bargāki vecāki nosodīt. Nedariet tā! Vērsis ir īsts vīrietis! Pieaudzis, viņš mācēs gan labi nopelnīt, gan rūpēties par savu ģimeni. Ļaujiet viņam izdzīvot bērnību un baudīt mieru un harmoniju ap sevi. Nevajadzētu viņu audzināt par supermenu. Vēršu puikas bērnībā var lēnāk par citiem apgūt riteņbraukšanas prasmes vai kokā uzkāpt zemāk par citiem. Jā, pie Vēršiem viss jaunais nāk lēnāk, toties pamatīgi.

 

Veselība
Ķermenī Vērša zīme atbild par kaklu un rīkli. Tie tad arī viņam arī visvairāk jāsargā. Bērnam būtu ieteicams nēsāt siltu šallīti un turēt kājas vienmēr siltumā. Kopumā šiem mazuļiem ir ļoti laba veselība un spēcīga miesas uzbūve. Vērši dzīvo ilgi un slimo reti, ja vien ievēro pareizus ēšanas pamatprincipus, pienācīgi atpūšas un regulāri nodarbojas ar sportiskām aktivitātēm. Šajā zīmē dzimušajiem var būt tieksme uz apaļumu. Bērnībā slimo reti, tomēr reizēm saslimšanas var ieilgt, jo tās tāpat kā viss cits Vērša dzīvē var noritēt lēnām un pamatīgi.

 

Pirmās dekādes Vērši 20.04. - 30.04.
Būs ļoti spēcīgi, harizmātiski un apveltīti ar milzīgu gribasspēku. Vienlaikus var būt piedzīvojumu kāri un nemierīgi dēkaiņi, kuriem visas durvis ir atvērtas. Tikai būs grūti izvēlēties, kuras ir īstās. Šiem cilvēkiem lielu daļu enerģijas vajadzēs veltīt dzīves harmonizēšanai un stabilizēšanai. Šajā dekādē iespējams piedzims kāds izcils politiķis, tautas vadonis, līderis vai neparasti talantīgs mākslinieks.

 

Otrās dekādes Vērši 01.05. - 10.05.
Būs tikpat aktīvi, strādīgi un veiksmīgi, kā pirmajā dekādē dzimušie, taču šiem Vēršiem dzīvē nebūs tik daudz nemiera un trauksmes. Šie bērni būs ļoti taisnīgi un godīgi, nebaidīsies teikt acīs visu, ko domā. Nepaguruši centīsies ieviest dzīvē jauninājumus, pretojoties vecāku vai sabiedrības uzliktajiem ierobežojumiem. Būs ļoti augstas prasības, bet var pieklibot pienākuma izjūta. Šādi cilvēki jau jaunībā gribēs dzīvot labklājībā. Visdrīzāk ātri kāps pa karjeras kāpnēm, strauji iemantos statusu un panākumus. Visas dzīves garumā viņi baudīs popularitāti pie pretējā dzimuma, bet attiecības būs vieglāk uzsākt, nekā noturēt.

 

Trešās dekādes Vērši 11.05. - 21.05.
Šie būs vistipiskākie Vērši, kuri ar neatlaidību un mērķtiecību varēs sasniegt pilnīgi visu, ja vien paši to vēlēsies. Liela loma viņu dzīvē būs stabilitātei, materiālai labklājībai, ģimenei un mīlestībai. To visu viņi dzīves laikā iegūs un mācēs saglabāt. Dzīvos ilgi, laimīgi un pārticīgi. Jāmācās izkopt savas prasmes, jo sekmes var būt daudzās jomās. Praktiski nebūs neviens uzdevums, ar kuru šāds cilvēks nebūtu spējīgs tikt galā. Apveltīts ar uzticību, uzcītību, šarmants un neatvairāms. Vienīgais klupšanas akmens šiem Vēršiem varētu būt šaubas par savām spējām un grūtības lēmumu pieņemšanā.