• lv
  • en
  • de

Dzīve notiek šeit un tagad. Nav cita mirkļa, kurā varētu kaut ko mainīt, kā vien šis brīdis, ši sekunde, šis elpas vilciens!

Mans Mazais

Mans mazais VĒZIS


trešdiena, 14.septembris, 2016 11:09

Mans mazais Vēzis 21.06. - 22.07.


Valdošā planēta: Mēness


Princips: intimitāte, noslēpums, pielāgošanās spēja, gatavība palīdzēt, iejūtīgums


Devīze: Dzīvē galvenais ir mājas pavards, ģimene un mīlestība!


Atslēgas vārdi: tauta, ģimene, mājas, sadzīve, mātišķums, ritms, pagātne


Stihija: Ūdens

 

Vēža personība
Vecākiem, kuru ģimenē ieradies mazais Vēzītis, jāapzinās, ka pie viņiem atnācis ļoti jutīgs, maigs un mīļš bērniņš, kuram pilnīgi noteikti nepieciešama teju vai nepārtraukta mātes mīlestības izrādīšana, apčubināšana un lutināšana. Mazie Vēzīši parasti ir ļoti skaisti bērniņi ar maigu, piemīlīgu sejiņu, kura savelkas neapmierinātā grimasē ik reizi, kad māmiņa viņu izlaiž no rokām. Pirmajos dzīves mēnešos šie bērni vislabprātāk atrastos nepārtrauktā kontaktā ar māti. Vēzīšu māmiņām noteikti ir vērts painteresēties par slinga lietošanas iespējām. Mazulis būs jums pateicīgs!

Paaugoties un dodoties iepazīt jauno pasauli, mazais ķipars visdrošāk jutīsies, ieķēries māmiņas brunčos vai rosoties kaut kur pavisam netālu. Vislabprātāk šis mazulis laiku pavadītu mājās kopā ar vecākiem vai cilvēkiem, kuri viņam ir labi pazīstami. Vēzītis nebūs tas bērns, kurš labprāt dodas jaunu iespaidu meklējumos vai drosmīgi aplūko apkārtni. Viņu nebūs viegli atstāt pie auklītes vai vecvecākiem, ja bērns pie šiem cilvēkiem nebūs pieradis un neuzskatīs viņus par savējiem. Iedodiet paturēt klēpī savu mazuli kādam, kuru viņš ne visai labi pazīst. Pēc viņa negatīvās reakcijas sapratīsiet, kādus emocionālus pārdzīvojumus piedzīvo jūsu jutīgais Vēzītis.

Tā kā šie bērni ir emocionāli un jutīgi, viņiem ļoti svarīgi ir, lai mājās valdītu ģimeniska atmosfēra. Lai māmiņa būtu mīlēta un justos labi, lai tētis būtu tas stiprais un drosmīgais, kurš visus var pasargāt un aizstāvēt. Tad bērns jutīsies drošībā. Vēžiem vienmēr nepieciešams atbalsts un saikne ar ģimeni. 
Mazie Vēzīši ir kautrīgi un maigi bērniņi, kuri ļoti jūtīgi uztvers māmiņas balss toņu paaugstināšanos. Ar bardzību un sodiem šādu bērnu audzināt nevajadzētu. Reizēm gan vecākiem var šķist, ka bērns pārlieku bieži raud, viņa garastāvoklis mainās pa minūtēm un kaprīzes ir neizprotamas. Taču patiesībā jūsu mazulis gaida mīlestību un pažēlošanu. Sniedziet viņam to, samīļojiet, iedrošiniet un atbalstiet. Tad drīz vien atkal viss būs kārtībā.
Lai arī pastāv viedoklis, ka maziem bērniem jāguļ savā gultā vai pat savā atsevišķā istabā, šis nu būtu tas gadījums, kad šo noteikumu varētu neievērot. Jo tuvāk māmiņai, jo bērns gulēs mierīgāk un jutīsies labāk, it īpaši, ja viņu nebaro ar krūts pienu.

Vēlāk var iekārtot bērnam savu istabu, skaistu kā pasaku valstību, lai viņam ir vieta, kur patverties un justies drošībā. Mazajam Vēzītim visdrīzāk ļoti patiks mīkstās rotaļlietas un būs nepieciešama mīļmantiņa, kura ir neatņemama gulētiešanas sastāvdaļa.  
Vēzītis vairāk kā citi bērni pievērš uzmanību gardam ēdienam, spēj novērtēt patiesi labas un garšīgas lietas. Tāpēc, ja vien tas ir iespējams, mammai vajadzētu parūpēties, lai bērna ēdiens tiktu gatavots mājās, ar mīlestību un tieši viņam.

Ja vien ir iespējams, paturiet mazuli mājās iespējami ilgāk un uzsāciet bērnudārza gaitas ne ātrāk kā no 3 – 4 gadu vecuma. Sameklējiet viņam mīļu, gādīgu auklīti vai vēl labāk, ja tā būtu paša vecmāmiņa, kura čubinās un bužinās jūsu bērniņu līdz viņš būs paaudzies. 
Bērnudārza gaitas jāuzsāk pamazām, pieradinot bērnu pie jaunās atmosfēras un jaunajiem cilvēkiem. Tā kā šie bērni ir kautrīgi, viņi bieži spēlējas vienatnē vai izvēlas dažus, bet ļoti uzticamus draugus. Vienmēr der atcerēties, ka jūsu bērns vislabprātāk paliktu mājās un nekur neietu. Īpaša vērība vecākiem būtu jāpievērš situācijām, ja mazais kļūst agresīvs vai sāk demonstratīvi lauzt mantas. Tas var norādīt uz dziļi apslēptām aizvainojuma jūtām un nespēju emocionāli tikt galā ar esošo situāciju.

Skolas laiks Vēžiem ir samērā mierīgs. Tā kā viņi ir kautrīgi un nekādi nevēlas izcelties pārējo vidū, šie bērni pusaudžu krīzes piedzīvo vēlāk nekā pārējie. Sākumskolā būtu ļoti svarīgi, lai bērnam būtu laba un mīļa skolotāja.
 Arī vēlākā dzīvē jūsu bērns saglabās ļoti ciešu saikni ar dzimtajām mājām un ģimeni, labprāt ciemosies pie jums un rīkos pie sevis ģimenes sanākšanas.

Ieteicamās nodarbes
Šie bērni vislabprātāk nodarbosies ar lietām, kurās ir iesaistītas emocijas. Tie ir visi mākslinieciskie izpausmes veidi. Viņiem ļoti patiks gleznot vai zīmēt, dziedāt un arī klausīties mūziku. Vēlākos gados lielisks brīvā laika pavadīšanas veids varētu būt teātra pulciņa apmeklējums. No sporta veidiem vispiemērotākie ir visi ūdens sporta veidi, arī mākslas vingrošana un daiļslidošana. Bērnam nebūs izteikts sacensību gars. Tāpēc nevajadzētu viņu sūtīt tādās nodarbībās, kurās notiek savstarpēja cīņa par labāko titulu, skaļa bļaustīšanās vai grūstīšanās.

 

Meitenes
Šajā zīmē dzimušās meitenītes būs īsts sievišķības un maiguma simbols, tāpat kā puisīši – īsts ģimenes apgādnieka simbols. Meitenes vēlēsies pucēties, smaržoties, valkāt skaistas kleitas un matos siet greznas lentas. Noteikti audzējiet savām mazajām skaistulēm garus matus, jo, kas tad tā par princesi bez gariem matiem! Iemīļotākā nodarbošanās bērnībā varētu būt māmiņas lomas un visa, kas ar to saistīts, atveidošana. Viņām patiks auklēt lelles, ‘’gatavot ēst’’, rūpēties par tīrību un kārtību mājās. Nenobremzējiet savā bērnā šo iniciatīvu un ļaujiet jau maziņam piedalīties mājas darbos.

 

Zēni
Puisīši nebūs tipiskākie kokos kāpēji vai dūru cīņu entuziasti. Gluži otrādi – viņi biežāk kā citi bērni var ciest no apkārtējiem kauslēniem. Te nu būtu svarīga loma tēvam, kurš mācētu iedrošināt un paskaidrot bērnam, ka ne visu vienmēr dzīvē var atrisināt ar cīņu, ka ir arī gadījumi, kuros vienkārši vajag paiet malā. Nemudiniet savu bērnu uz agresiju pret citiem, vai neaudziniet par lieliem brašuļiem. Šāda zēna galvenās vērtības ir miermīlīgums, emocionalitāte un romantisms. Tāpat kā meitenēm, arī zēniem ļoti patiks gatavot ēst un iesaistīties visos mājas darbos.

 

Veselība
Vēzis cilvēka organismā atbild par gremošanas sistēmu. Tā kā Vēžiem patīk labi un garšīgi paēst, viņiem regulāri jāseko līdzi savai ēdienkartei. Šādi bērni nedrīkst ēst steigā vai bieži izlaist ēdienreizes. Arī neveselīgo pārtiku viņu organisms uztvers jūtīgāk. Tomēr vislielākās veselības problēmas šādiem bērniem var sagādāt viņu jutīgā nervu sistēma, izraisot iespējamās psihosomatiskās saslimšanas – astmu un dažādas alerģijas. Tāpēc vecākiem jācenšas nodrošināt bērnam drošības sajūtu un mieru. Viens no lieliskākajiem veidiem, kā uzlabot bērna pašsajūtu, ir regulārs dienas režīms. Šiem bērniem nederēs haoss ikdienā un regulāri spontāni izbraucieni ārpus mājas. 
Veselības uzlabošanai vairāk ieteicams uzturēties svaigā gaisā, īpaši ūdens tuvumā. Sekojiet līdzi sava bērna pašsajūtai un centieties pamanīt to brīdi, kad viņš ‘’ieraujas alā’’ vai ir nomāktā garastāvoklī. Ilgstoši atrodoties šādā stāvoklī, pastāv vislielākais risks saskarties ar nebeidzamām saaukstēšanās slimībām un vīrusiem. 
Regulāri peldiniet savu bērnu vannā vai apmeklējiet baseinu. Tas mazo Vēzi līdzsvaros kā fiziski, tā emocionāli.

 

Pirmās dekādes Vēži 22.06.- 01.07.
Šogad pirmajā dekādē dzimušie bērniņi būs ar augstu radošo potenciālu, bet vienlaikus arī ļoti jutīgi un emocionāli viegli ievainojami, vairāk pakļauti straujiem emocionāliem kāpumiem un kritumiem. Ļoti svarīga dzīvē būs ģimene un attiecības ar vecākiem. Ja viņiem būs iespējas realizēt savas radošās spējas, viņi mācēs ar mākslu labi nopelnīt un piesaistīt tai apkārt esošo cilvēku uzmanību. Jātrenē intuīcija un, lai psiholoģiski norūdītos, jau no mazām dienām jāiet pirtī.

 

Otrās dekādes Vēži 02.07. - 11.07.
Gan zēni, gan meitenes būs izteikti pievilcīgi un šarmanti, kā magnēti pievilks pretējā dzimuma uzmanību. Izcelsies ar lieliskām prāta spējām un māku pelnīt naudu. Liela loma dzīvē būs sadarbībai ar lielām organizācijām, valsts vai pašvaldību iestādēm. Grūtības varētu sagādāt pārlieku lielā vēlēšanās sasniegt labus rezultātus, kas neveiksmes gadījumā varētu izpausties kā pesimisms un ieraušanās sevī. Pieaugot, var izveidoties tieksme uz nepastāvību un vēlme pēc pikantiem piedzīvojumiem mīlas lietās.

 

Trešās dekādes Vēži 12.07. – 22.07.
Šogad dzimušie trešās dekādes Vēži, salīdzinot ar pirmajās divās dekādēs dzimušajiem, būs mierīgāki, emocionāli līdzsvarotāki un šarmantāki. Galvenais viņu dzīvē būs labklājība, mīlestība un vēlme labi izskatīties. Grūtības varētu sagādāt kontaktēšanās ar citiem cilvēkiem dēļ nevēlēšanās pielāgoties vai spītīgas turēšanās pie saviem dzīves kritērijiem. Dažkārt varētu parādīties tieksme riskēt vai novest sevi līdz kritiskiem stāvokļiem. Svarīgu lomu dzīvē spēlēs ietekmīgi draugi un to atbalsts.