• lv
  • en
  • de

Dzīve notiek šeit un tagad. Nav cita mirkļa, kurā varētu kaut ko mainīt, kā vien šis brīdis, ši sekunde, šis elpas vilciens!

Mans Mazais

Pirmklasnieka raksturojums pēc horoskopa zīmes


piektdiena, 30.augusts, 2013 11:59

Raksts tapis sadarbībā ar žurnālu '' Mans Mazais Skolā"

 

Mans Mazais skolā
Bērniem

 


Auns. Uzsākot skolas gaitas, mazajam nerātnim Aunam, būtu laiks saprast, ka pienācis laiks kļūt nedaudz rāmākam. Lai arī sākumā stundas šķiet par garu un jautrie starpbrīži paiet vienā mirklī, jācenšas klausīties un iegaumēt, ko skolotāja saka un tikai pēc tam var celt augšā roku, lai pieteiktos atbildēt uz uzdoto jautājumu. Nepacietība un vēlēšanās visu padarīt ātrāk, labāk un pašam pirmajam ne vienmēr nozīmēs to, ka skolotāja tevi par to slavēs vai uzteiks kā labāko. Mācies būt pacietīgāks. Tavas mīļākās nodarbības visdrīzāk būs visas tās, kurās var aktīvi darboties, kustēties, skriet.


Vērsis. Pirmajos mēnešos Vērsēns skolā var sajusties kā pats ne savā ādā. Visur notiek kaut kas jauns – jaunas telpas, jauni klasesbiedri, skolotāja, kas kaut ko stāsta un vēl liek atbildēt uz jautājumiem. Tomēr tas nenozīmē, ka tu nespēsi tikt galā ar uzdevumu, ko sauc par skolu. Tiklīdz būsi apradis ar jaunajiem apstākļiem, tev mācīšanās veiksies daudz labāk un centībā tevi neviens nepārspēs. Liels atbalsts un mierinājums būs labi draugi, kuriem vienmēr varēsi palūgt padomu un aizstāvību, ja būs tāda nepieciešama. Tava mīļākā stunda – dabas mācība.


 

Dvīnis. Skolā iejutīsies ātri un arī draugus iemantosi jau pirmajās dienās. Tomēr tas nenozīmē, ka skola domāta tikai tam, lai jautri pavadītu laiku vai spēlētu visādas spēlītes. Pievērs lielāku uzmanību skolas somas saturam un centies turēt kārtībā skolas burtnīcas un grāmatas. Citādi vienā brīdī attapsies, ka nevari vairs panest savu somu, jo tajā paslēpušās visneiedomājamākās lietas. Mācīsies ar lielu degsmi un ziņkāri tos mācību priekšmetus, kuri tevi interesēs. Tomēr garlaikošanās ne tik interesantās nodarbībās vēlāk var izpausties kā sliktākas atzīmes. Vislabāk tev patiks lasīt citiem priekšā un mācīties svešvalodas.


Vēzis. Nonākot citā vidē, jaunā kolektīvā katrs cilvēks vairāk vai mazāk jūtas apmulsis vai nobijies. Arī skolnieks Vēzītis nebūs izņēmums. Tāpēc ielāgo vienu lietu, jo vairāk noslēgsies sevī un necentīsies iemantot sev kaut dažus draugus, jo lielāka varbūtība, ka starpbrīžos nāksies spēlēties vienatnē. Ja tev kaut kas nav skaidrs vai nezini kā rīkoties, ej pie skolotājas un jautā. Atceries, ka skolotāja skolā ir tas cilvēks, kurš parūpēsies par to, lai visi bērni klasē justos ērti un komfortabli. Skola nozīmē ne tikai mācīšanos un jaunas zināšanas, bet arī kļūšanu par
patstāvīgāku un pieaugušāku cilvēku. Mīļākas stundas – rokdarbi un darbmācība.


Lauva. Ienākot jaunā kolektīvā, Lauvam svarīgi atrast sevis cienīgus draugus un sākt veidot ap sevi sekotāju pulku. Tāpēc pirmie mēneši skolā vairāk paies, mēģinot iemantot līdera pozīcijas klasē un cieņu skolotājas acīs. Atceries, ka skolā jāmācās arī tie priekšmeti, kas nav tik saistoši vai interesanti, jo labāko klasē nosaka pēc sekmēm kopumā, nevis pēc izcilības kādā no priekšmetiem. Kad jūties pietiekoši pārliecināti, piesakies par skolotājas palīgu un palīdzi viņai organizēt klases ikdienu. Lielāku uzmanību pievērs detaļām un nelieliem uzdevumiem, jo no tiem sastāv viss skolas darbs kopumā. Mīļākās nodarbības būs visas tās, kurās ir jautri, interesanti, vari izcelties un lieliski sevi parādīt.

 

Jaunava. Uzsākot skolas gaitas, Jaunavas ar pilnu atbildības sajūtu ķersies klāt svarīgajam uzdevumam, ko sauc par skolu. Tas nozīmē to, ka tev gribēsies ieviest kārtību ne tikai savā solā, bet arī klasesbiedra, tavuprāt, izmētātajās mantās. Labi, ja viņam nav nekas pret to, bet visbiežāk var izrādīties, ka tā ir viņa kārtība un viņš nemaz negrib kaut ko mainīt. Tāpēc centies sekot līdzi tikai savām mantām un mazāk uzņemies rūpes par pārējiem. Ja skolotāja kādam lūdz noslaucīt tāfeli vai novākt pusdienu galdu, tad gan droši piesakies viņai par palīgu. Mācības nekādas grūtības tev nesagādās, jo centīsies un darbosies pēc labākās sirdsapziņas. Mīļākie priekšmeti skolā būs visi tie, kuros var praktiski pārliecināties par dažādām likumsakarībām, kā arī dabas un veselības mācība.

 

Svari. Svarīgākais, kas skolēnu Svarus nodarbinās pirmajās skolas dienās, būs tas, vai es skolotājai patīku, vai es labi izskatos, vai citi bērni ar mani draudzēsies utt. Liela nozīme tiks piešķirta attiecībām starp cilvēkiem un būs vēlme izpatikt apkārtējiem. Tikai pēc tam sekos interese par mācībām un visu skolā notiekošo. Taču atceries, ka skolā atzīmes liek par labām sekmēm un čaklu mācīšanos, nevis par burvīgu smaidu. Tev jāmācās būt patstāvīgākam un darbīgākam. Jāmācās pieņemt savi patstāvīgi lēmumi, neņemot vērā to, ko domā vai saka citi klasesbiedri. Mīļākās stundas – māksla, gleznošana, rokdarbi.

 

Skorpions. Kaut gan tu nevēlēsies īpaši izcelties vai kā savādāk paspīdēt apkārtējo acīs, skola tev saistīsies ar dažnedažādiem piedzīvojumiem un pārdzīvojumiem. Svarīgākais būs emocionālais kontakts gan ar skolotāju, gan pārējiem skolēniem. Vajadzētu atcerēties, ka reizēm tava pieķeršanās kādam draugam var būt tik spēcīga, ka tu esi greizsirdīgs uz visu apkārtējo pasauli un neļauj viņam brīvi izvēlēties, ar ko labāk draudzēties. Centies dot draugiem izvēles iespējas. Mācīšanās tev nesagādās nekādas grūtības, jo vārds „grūtības” iedarbojas uz tevi stimulējoši. Jo lielāks izaicinājums un grūtāks uzdevums, jo tava degsme mācīties ir lielāka. Mīļākie priekšmeti būs visi tie, kuros, tavuprāt, var kaut ko jaunu un noslēpumainu izzināt. Tā varētu būt arī matemātika.

 

Strēlnieks. Atnākot uz skolu, tu jau ļoti daudz zināsi un, iespējams, zināšanu līmenī būsi galvas tiesu pārāks par citiem skolēniem. Tomēr tas automātiski nenozīmē, ka tev tiks piešķirts klases labākā skolnieka gods uz mūžu. Zināšanas ir jāpapildina un sevi jāpilnveido nepārtraukti. Tava lielākā kļūda varētu būt vīzdegunīgā attieksme pret skolotājas stāstīto un nevēlēšanās noņemties ar „dažādiem niekiem, kas visiem tāpat skaidri”. Ja centīgi pildīsi mājās uzdoto un apgūsi arvien jaunas zināšanas, tev dzīvē pavērsies arvien plašākas un neierobežotākas iespējas. Mīļākās stundas – bioloģija un svešvalodas.

 

Mežāzis. Pret mācībām skolā izturēsies tikpat nopietni kā pret daudzām citām lietām dzīvē. Varbūt, ka pašā sākumā tu nebūsi pats labākais un ievērojamākais skolnieks klasē, toties ar laiku noteikti par tādu kļūsi. Tev vairāk laika vajadzētu atvēlēt arī ārpusklases nodarbībām, lai iemantotu vairāk draugus. Kurš labi mācās, tas drīkst arī labi atpūsties. Starpbrīžos noteikti izej no klases, paspēlējies ar citiem bērniem un nenosodi tos, kuri jautri skraidelē apkārt. Arī tev jāmācās atslābināties pēc stundās veiktajiem uzdevumiem. Mīļākie priekšmeti – visi, kuros saskatīsi praktisku jēgu un pielietojumu dzīvē.

 

Ūdensvīrs. Kamēr skolu uztversi kā kaut ko jaunu, interesantu un aizraujošu, tikmēr dosies uz turieni ar lielāko prieku. Taču līdz ko sapratīsi, ka noteiktas lietas atkārtojas un iestājas rutīna, interese par mācībām var samazināties. Tāpēc izdomā pats kaut ko aizraujošu un droši piedāvā skolotājai savas idejas. Iesaisties ārpusklases darbā un organizē pasākumus, kas domāti klases kolektīva saliedēšanai. Skola ir tā lieta, bez kuras dzīvē nevar iztikt. Tāpēc izpildi visu tur uzdoto un tad darbojies pēc sirds patikas ar tām lietām, kas tevi patiesi aizrauj. Lieliskās zināšanas modernajās tehnoloģijās padarīs tevi par pirmo datorspeciālistu klasē, kurš kaut ko jaunu var iemācīt pat skolotājam. Mīļākie priekšmeti – fizika un visi tie priekšmeti, kuros ir jāizmanto dators.

 

Zivis. Tikpat intuitīvi un jūtīgi kā līdz šim, mazie skolnieki Zivis ieradīsies arī skolā. Dažbrīd skolotājam var likties, ka tu sapņo vai neklausies, bet tas nebūt tā nav. Tu vienkārši spēj vienlaicīgi gan klausīties un iegaumēt, ko saka skolotāja, gan domāt savas domas. Sākumā daudz svarīgāk par labām atzīmēm un skolotājas uzslavām tev liksies draudzīga atmosfēra klasē un iejūtība pret pārējiem bērniem, kā arī skolotājas spēja izveidot labu kontaktu ar bērniem. Īpaši atsaucīgs tu kļūsi brīžos, kad kādam būs nepieciešama tava palīdzība. Tev lieliski padosies un tu patiesi labi jutīsies mūzikas, mākslas un citās radošajās nodarbībās.