• lv
  • en
  • de

Dzīve notiek šeit un tagad. Nav cita mirkļa, kurā varētu kaut ko mainīt, kā vien šis brīdis, ši sekunde, šis elpas vilciens!

Kādi bērni dzims 2018. gadā?


ceturtdiena, 14.decembris, 2017 18:31

Materiālu sagatavojusi Evija Krūmiņa sadarbībā ar žurnālu ''Citādā pasaule''.

2018. gadā dzims ļoti mērķtiecīgas un garā stipras personības, kas apveltītas ar lielām caursišanas spējām. Starp šogad dzimušajiem bērniem bieži būs sastopami vadītāji un līderi – tie būs cilvēki, kuriem galvenais ir turēt godā darba tikumu un rūpēties, lai viss tiek padarīts kārtīgi, ievērojot noteikumus un likumus. Lai gan katrai zodiaka zīmei ir savas personības raksturojuma nianses, 2018. gada kopējais fons būs saistīts ar izteiktu nopietnību un tēvišķo arhetipu, kas pauž vēlmi rūpēties par līdzcilvēkiem un aizstāvēt vājākos. Šai gadā dzimušo personību moto – dzīve ir cīņa, un es esmu tās vadonis!

 

MEŽĀZIS

 

Valdošā planēta: Saturns;

Princips: atbildīgais par visu lietu kārtību un noteikumu ievērošanu, panākumus kaldina pieredzē;

Devīze: Viss labais nāk ar laiku!

Atslēgas vārdi: pienākumi, atbildība, centība;

Stihija: Zeme.

 

21.12. 2016. - 20.01. 2017.

 

Visā Mežāža zīmes periodā dzims bērni ar spēcīgi attīstītu pienākuma apziņu un atbildības sajūtu. Uz viņiem izteikti attiecināma gada kopējā prognoze – šie bērni jau bērnībā būs kā mazi pieaugušie. Tāpēc viņu vecākiem ļoti jārūpējas, lai mazulis nepieaug par ātru. Viņi būs ļoti izturīgi, sīksti un spēcīgi, viegli pārvarēs grūtības un tieksies izmainīt pasauli, uzstājot, ka noteikumi jāievēro visiem. Tā kā mazie Mežāži jau no agras bērnības ļoti gribēs palīdzēt līdzcilvēkiem un rūpēties par citiem, ir ļoti svarīgi  viņus nepārslogot, jo šogad dzimušajiem bērniem būs ļoti raksturīga tendence uzņemties atbildību. Mazulis jau piedzimstot jutīsies kā pieaudzis cilvēks.   

 

ŪDENSVĪRS

 

Valdošā planēta: Urāns;

Princips: ekscentriskums, oriģinalitāte, neatkarība, kolektīvisms, līdztiesība, humānisms;

Devīze: Es mīlu brīvību!

Atslēgas vārdi: Es neesmu tāds kā visi!

Stihija: Gaiss.   

 

20. – 26. Janvāris

 

Šai periodā dzims sportiski, neatkarīgi, daudzpusīgi un emocionāli spēcīgi bērni ar ļoti augstu izturību. Viņus interesēs viss noslēpumainais un izzināmais. Ļoti piemērota profesija šī perioda bērniem būs psihologi vai izmeklētāji, kas interesējas par dažādām tēmām, kas apkārtējai pasaulei nav uzreiz pamanāmas un izprotamas.

 

27. janvāris – 18. februāris

 

No 27. janvāra līdz 18. februārim dzims aizrautīgi, entuziastiski cilvēki ar lieliem plāniem un idejām. Šie bērni jau no mazotnes būs aktīvi un kustīgi un vēlēsies it visā piedalīties un iesaistīties, nespējot nosēdēt malā. Tāpat konkrētā perioda mazuļiem būs raksturīgs liels jūtīgums, emocionalitāte, empātijas spējas un maigums.

 

ZIVIS

 

Valdošā planēta: Neptūns;

Princips: empātija, līdzjūtība, mākslinieciskā apdāvinātība, šaubas, nekonkrētība;

Devīze: Viss ir iespējams!

Atslēgas vārdi: ticība, cerība, mīlestība;

Stihija: Ūdens.

 

18. februāris – 1. Marts

 

Lai gan Zivis teju vienmēr ir mākslinieciskas, šogad šai zīmē dzimušie bērni būs īpaši apdāvināti un talantīgi. Turklāt viņi savas idejas ne tikai izsapņos, bet arī spēs ar tām nodrošināt iztiku, savas ieceres realizējot un padarot taustāmas. Šai periodā dzimušie mazuļi šķērsos robežas,  savas idejas nesot tālāk pasaulē. Lai gan viņi būs apveltīti ar labu intuīciju, skolā šīs zīmes pārstāvji var būt pārlieku sapņaini, kā arī ļoti jūtīgi. Tāpēc vecākiem jāpalīdz savam mazulim viņa emocijas izdzīvot, nereti arī lieku reizi viņu pažēlojot.

 

  1. 1.     – 7. marts

 

Šai periodā dzims ļoti veiksmīgi bērni, apveltīti ar lielu potenciālu sasniegt pasaules slavas virsotnes. Starp viņiem būs sastopami nākamie mūziķi, mākslinieki, garīgie līderi.

 

7. – 20. marts

 

Zivju zīmes perioda izskaņā dzimušie bērni būs vairāk ekstraverti, pieprasīs apkārtējo uzmanību un gribēs izcelties, tāpēc nereti būs spilgti un izturēsies izaicinoši. Tomēr tai pat laikā viņu personībās būs vērojamas pretrunas, kas raksturo arī kopējo zīmes būtību. Reizēm vēlmi izcelties nomāks kautrība, kas spilgti izpaudīsies brīdī, kad apkārtējo uzmanība cilvēkam patiesi tiks pievērsta. Tāpat šai periodā dzimušie mazuļi nereti būs nepārliecināti par savām domām, lēmumiem un izvēlēm, viņiem gan bērnībā, gan pieaugušā vecumā būs raksturīga šaubīšanās.

 

AUNS

 

Valdošā planēta: Marss;

Devīze: Galvenais nav piedalīties, bet uzvarēt!

Princips: aktivitāte, impulsivitāte, vēlme būt pirmajam, atklātība, tiešums;

Atslēgas vārdi: līderis, uzvarētājs, visu lietu aizsācējs;

Stihija: Uguns.

 

20. marts – 3. aprīlis

Šai periodā dzims izteikti Auna zīmes pārstāvji – ugunīgi, spītīgi, ar tieksmi protestēt un pārkāpt robežas. Tie būs spēcīgi cilvēki, kas apzināsies savu dzīves uzdevumu un jau no mazām dienām ies savu ceļu, kas apkārtējiem reizēm var nebūt saprotams. Neraugoties uz domstarpībām, kas tādēļ var rasties, viņus būs ļoti grūti pārliecināt par pretējā viedokļa pareizību. Šī perioda Auni, tiecoties sasniegt savu mērķi, bieži nerēķināsies ar citiem, neņems vērā ne aizrādījumus, ne aizliegumus. Vecākiem mazos drosminiekus un pārgalvjus jāsargā un jāsaudzē, pievēršot pastiprinātu uzmanību viņu drošībai. Šai periodā dzimušajiem bērniem nebūs baiļu sajūtas. Tāpēc, kamēr iemācīsies, ka lietas ne vienmēr notiek pēc viņu prāta, mazie Auni var gūt daudz punu.

 

 4. – 20. aprīlis

 

Arī šajā laikā dzimušajos mazuļos saglabāsies tikpat liela spītība un tendence iet savu ceļu kā iepriekšējā perioda Auniem, bet nu to papildinās arī lielāka pielaidība, spēja ieklausīties citos un vēlme pēc miera un harmonijas sev apkārt. Mazajiem Auniem būs svarīgs apkārtējo novērtējums un atzinība, kas iepriekšējā periodā dzimušajām personībām savukārt ir vienaldzīga. Tāpat šai laikā dzimušie mazuļi var būt apdāvināti mākslā un mūzikā. Tiesa, abos periodos dzimušajiem bērniem var pietrūkt pacietības, lai ilgstoši sēdētu skolas solā un mācītos. Iespējams, šiem bērniem arī nepadosies eksaktās zinības, piemēram, matemātika, jo būs vēlme nemitīgi kustēties, darboties un rosīties. Tiesa, to, kas mazajiem Auniem būs iemācīts, viņi atcerēsies visu mūžu. Dumpīgā rakstura dēļ šos mazuļus viņu vecākiem jāaudzina ar īpašu pacietību, mīļumu un draudzību.

 

VĒRSIS

 

Valdošā planēta: Venēra;

Princips: skaistums, bauda, nauda, estētiskā gaume, mīlestība, harmonija;

Devīze: Man pieder!

Atslēgas vārdi: izturība, neatlaidība, pacietība;

Stihija: Zeme.

 

20. aprīlis – 11. maijs

 

Šai periodā dzims ļoti izturīgi un strādīgi Vērsēni, kas atnākuši uz šo zemi, lai vairotu pasaules materiālo labklājību. Viņi viegli piesaistīs sev naudu, nebaidīsies no grūtībām un labprāt uzņemsies pienākumus, tiecoties izcīnīt savu vietu zem saules.

 

11. – 21. Maijs (šogad Vēris sākas šajā datumā)

 

Šai laikā dzims nākamie vadītāji, sabiedrībā un ģimenē ļoti ietekmīgi cilvēki, patstāvīgi un pašpietiekami jau no bērnības. Viņi būs spītīgi, savu ceļu ies lēnām, tomēr visu darīs pēc sava prāta. Šai zīmē dzimušajiem cilvēkiem ir ļoti ieteicams nodarboties ar sportu, jo viņos būs daudz enerģijas, ko Vērši mazotnē vēl nemācēs likt lietā. Mazuļiem jau no agras bērnības ieteicams būt nodarbinātiem, pretējā gadījumā viņi var kļūt kašķīgi, niķīgi un nepaklausīgi.

 

DVĪŅI

 

Valdošā planēta: Merkurs;

Princips: sakari, informācija, neitralitāte, prāts, vieglums, erudīcija;

Devīze: Gribu pats visu izzināt!

Atslēgas vārdi: zinātkāre, daudzpusība, aktivitāte;

Stihija: Gaiss.

 

21. maijs – 8. jūnijs

 

No 21. maija līdz 8. jūnijam pasaulē nāks erudīti, talantīgi, veiksmīgi un ar labu intuīciju apveltīti, un brīvību mīloši mazuļi – sava ceļa gājēji, kuriem pēc vārda kabatā nebūs jāmeklē. Jau agrā bērnībā viņi būs lieli pļāpas un prātvēderi. Lai gan parasti Dvīņiem nav raksturīga izteikta empātija, šogad dzimušajos šīs zīmes pārstāvjos tā būs jūtama ļoti lielā mērā. Tāpat viņi būs spējīgi nojaust lietu patieso būtību un izmantos intuīciju savā labā. Nākamie domātāji, psihologi un radoši cilvēki, kuri darbosies dažādos projektos un jomās, kā arī labi orientēsies tehniskos jautājumos. Ieteicamas sportiskās aktivitātes svaigā gaisā un kolektīvie sporta veidi.

 

8. jūnijs – 21. jūnijs

 

Arī šai posmā dzimušajām personībām būs raksturīga tikpat attīstīta erudīcija un intelektuālās spējas, savukārt viņiem piemītošā dinamika būs nedaudz mazāka. Šie bērni būs vairāk klusētāji un domātāji, nevis runātāji. Viņi labprāt lasīs, interesēsies par dažādām jomām un uzkrās zināšanas, tās lieki nedemonstrējot. Tiesa, arī šī perioda Dvīņiem ļoti patiks apkārtējo uzmanība un komplimenti.

 

VĒZIS

 

Valdošā planēta: Mēness;

Princips: intimitāte, noslēpumainība, pielāgošanās spēja, gatavība palīdzēt, iejūtīgums;

Devīze: Dzīvē galvenais ir mājas pavards, ģimene un mīlestība!

Atslēgas vārdi: tauta, ģimene, mājas;

Stihija: Ūdens.

 

21. jūnijs – 30. jūnijs

 

Šogad dzims emocionāli sarežģīti Vēži, kuriem būs grūti saprast sevi un savas izjūtas. Mazuļiem tā var izpausties kā raudulība un bieža čīkstēšana, viņu vecākiem nereti nesaprotot, kāds ir bērna neapmierinātības iemesls. Turklāt to ilgi nespēs atklāt arī paši mazuļi. Vēžiem ir raksturīga ļoti smalka, dziļa un sarežģīta emocionālā pasaule, un, kamēr šai periodā dzimušās personības iemācīsies izprast savas emocijas, var paiet ilgs laiks. Šo mazuļu vecākiem savus bērnus jācenšas nemitīgi atbalstīt un nomierināt pat tad, kad nav skaidrs, kāds ir kārtējo nebūšanu iemesls. Šiem bērniem ir ļoti svarīgi saņemt apkārtējo mīlestību. Reizēm viņiem var pietrūkt drosmes realizēt iecerēto, raksturīga sevis meklēšana.

 

  1. 1.     – 23. Jūlijs

 

Arī šai periodā dzimušajiem Vēžiem saglabāsies tikpat intensīva emocionalitāte, tomēr viņu dzīves ceļu atvieglos lielāks apkārtējo atbalsts. Tāpat bieži būs novērojamas situācijas, kad iecerētais un kārotais piepildās. Ļoti ieteicama peldēšana, māksla, dziedāšana – vaļasprieki, kas ļauj izpaust emocijas.

 

LAUVA

 

Valdošā planēta: Saule;

Princips: gaisma, dzīvības enerģija, drosme, centrs, ap kuru viss griežas;

Devīze: Gribu visus aplaimot ar sevi!

Atslēgas vārdi: skatuve, radošās spējas, valdonīgums;

Stihija: Uguns.

 

23. jūlijs – 23. augusts

 

Arī Lauvām, līdzīgi Mežāžiem, raksturīgs kopīgs perioda raksturojums. Šogad dzims Lauvēni, ko aiz ūsām labāk neraustīt, – mazi un dusmīgi rūcēji, apveltīti ar sarežģītu raksturu, lielām ambīcijām, spītību un vēlmi cīnīties ar visiem, pārvarot šķēršļus. Tiesa, reizēm šo šķēršļu var būt vairāk, nekā spēka. Tāpēc ieteicams atpūsties un sevi nepārpūlēt, savukārt, esot spēka pilnbriedā, novest lietas līdz galam. Šogad dzimušajām Lauvām jāmācās virzīties uz priekšu lēnām, soli pa solim. Pārvarot grūtības, viņi var kļūt par stingriem un bargiem vadītājiem, priekšniekiem, līderiem.

 

JAUNAVA

 

Valdošā planēta: Merkurs;

Princips: sakari, informācijas nodošana, neitralitāte, objektīvisms, daudzpusība;

Devīze: Es nevienam neticu, gribu pats visu izzināt!

Atslēgas vārdi: rūpes par kādu, kārtības mīlestība, stabilitāte;

Stihija: Zeme.

                                 

23. augusts – 6. septembris

 

Šai periodā dzims ļoti spēcīgi un drosmīgi bērni, kuri mācēs gan apvienot savus pienākumus, gan reizē nepazaudēt savu brīvību.  Viņus nebūs jāmudina un jāmotivē uz konkrētu rīcību – jau no mazotnes Jaunavas pašas ies un visu izdarīs, būs kārtīgas, punktuālas, mērķtiecīgas un strādīgas. Šai laika posmā pasaulē nākušie mazuļi savā dzīvē daudz sasniegs ar darbu un disciplīnu, var būt veiksmīgi biznesā, stabili sava darba darītāji.

 

7. – 23. Septembris

 

Papildinot iepriekšējam periodam raksturīgās īpašības, šai periodā dzimušās Jaunavas raksturos lielāka emocionalitāte un kaisle, kā arī vēlme pēc izaicinājumiem un piedzīvojumiem, savukārt vajadzība pēc miera un stabilitātes būs mazāka. Viņi vairāk uzdrošināsies riskēt un izmēģināt ko jaunu. Būs ekscentriski, mudinās aktīvi rīkoties arī citus, var uzsākt cīņu ar apkārtējiem par savu taisnību. Izteikti līderi ar iedzimtu uzņēmēja gēnu.

 

SVARI

 

Valdošā planēta: Venēra;

Princips: skaistums, mīlestība, harmonija, kompromiss, diplomātija;

Devīze: Dzīvē nav nekā svarīgāka par mīlestību un labām attiecībām!

Atslēgas vārdi: attiecības, miers, slinkums;

Stihija: Gaiss.

 

23. septembris – 5. oktobris

 

Ja parasti Svari ir draudzīgi un ar tendenci izdabāt citiem, kā arī spēcīgi diplomāti, šogad šīs zīmes pārstāvji, īpaši pirmajā periodā dzimušie, būs spēcīgi, inovatīvi un radoši, kā arī apveltīti ar savu individuālu viedokli un pasaules redzējumu.

 

6. – 23. oktobris

 

Šai posmā dzimušajiem Svariem būs ļoti svarīgi apgūt savstarpējo attiecību mākslu un to, kā saprasties ar apkārtējiem, neiesaistoties liekos konfliktos. Pieaugušā vecumā šie cilvēki daudz laika pavadīs sevis meklējumos un apkārtējo izzināšanā. Var būt grūtības komunikācijā, apjaušot, kas ir tas, ko gribas pašiem, un vērojot, kā lietas redz apkārtējie. Var veidoties iekšējie konflikti, šīs zīmes pārstāvjiem vēl pieaugušā vecumā meklējot atbildes uz jautājumiem par to, kāpēc viņi jūtas tā, kā jūtas. Tai pat laikā šai periodā dzimušie Svari būs apveltīti arī ar augstu atbildības sajūtu un lielu drosmi. Kā bērni var būt emocionāli, kaislīgi, nepakļāvīgi un greizsirdīgi uz saviem mazajiem brāļiem un māsām. Nomierināt satraukto prātu palīdzēs noteikts dienas ritms un kārtība.

 

SKORPIONS

 

Valdošā planēta: Plutons (Marss);

Princips: transformācija – nemitīga sevis un apkārtējo pārveidošana, cīņa, nemiers;

Devīze: Mīli mani melnu, jo baltu mani visi mīlēs!

Atslēgas vārdi: vara, emocijas, pieķeršanās;

Stihija: Ūdens.

 

23. oktobris – 8. novembris

 

Šogad dzims izteikti Skorpiona zīmes pārstāvji – kaislīgi, dziļi, ar stingru raksturu un vēlmi izzināt pasaules noslēpumus apveltīti, mistiķi, ezotēriķi, biznesmeņi, baņķieri – mūsdienu pasaulē ietekmīgi cilvēki. Šos bērnus būs grūti audzināt pēc vecāku ieskatiem, jo viņi jau piedzims kā noformējušās personības ar savu spēcīgu viedokli un redzējumu. Vecāki var vien palīdzēt saviem mazuļiem izaugt, atceroties, ka viņus mainīt ir neiespējami. Mīlestība un rūpes ir vienīgie audzināšanas paņēmieni, ko šai gadījumā vajadzētu izmantot, neraugoties uz to, ka šie bērni nereti būs arī provocējoši. Vecākiem arī jāpatur prātā, ka, ja pret savu atvasi viņi vērsīsies bargi, pielietojot dažādas ietekmēšanas metodes, pretī nāksies saņemt krietni lielu devu spīts un nepakļaušanās.

 

8. novembris – 22. novembris

 

Šai posmā dzims uz attīstību un izaugsmi vērsti cilvēki, kuri atšķirsies no citiem Skorpioniem ar savas dzīves galveno vadmotīvu. Ja iepriekšējā periodā dzimušajām personībām galvenais dzīves vadmotīvs bija cīņa un ceļš caur ērkšķiem uz zvaigznēm, šī posma Skorpioniem svarīgākais ir pats ceļš un nemitīga virzība, attīstība, izglītošanās, ceļošana, un redzesloka paplašināšana. Šai laikā var dzimt daudz skolotāju, garīgo līderu, reliģiozu personību, pasaules apceļotāju un cilvēku ar globālu skatījumu uz dzīvi.

 

STRĒLNIEKS

 

Valdošā planēta: Jupiters;

Princips: attīstība, paplašināšanās, pārliecība, ticība labajam, došanās uz priekšu;

Devīze: Nesatraucies par sīkumiem, skaties uz lielām lietām!

Atslēgas vārdi: guru, izšķērdība, ambīcijas;

Stihija: Uguns.

 

22. novembris – 8. decembris

 

Šogad pasaulē nākušie Strēlnieki būs dzimuši veiksminieki – enerģiski, ambiciozi, apveltīti ar ticību saviem spēkiem, līdzcietīgi un ar lielu vēlmi mainīt ierasto sabiedrības kārtību. Viņi būs taisnīgi, dāsni, iemiesos spēcīgu pārliecību, ka dzīvē viss vienmēr beigsies labi, izteikti optimisti, kas iedvesmo arī apkārtējos. Tiesa, reizēm var izjust šaubas un vēlmi doties sevis meklējumos. Bērnībā ļoti ieteicama peldēšana, mūzika un ar mākslu saistītas aktivitātes.

 

9. – 22. decembris

 

Šī perioda Strēlniekiem būs raksturīgs plašs pasaules redzējums un vēlme darīt lielas lietas, tomēr ieceru realizēšanā var pietrūkt izlēmības. Liela nozīme emocionālajai pašsajūtai. Var būt vēlme nodarboties ar pasaules glābšanu, iesaistīties dažādās misijās. Nākamie psihologi, reliģisku un radošu jomu pārstāvji, var būt izteikts jūtīgums, ko vajag realizēt aktivitātē – ieteicama nodarbošanās ar mūziku un dejām.

 

 

Ja dzimšanas diena tiek atzīmēta datumā, kurā zodiaka zīmes savstarpēji pārklājas, piederību konkrētai zīmei jānosaka individuāli – vai nu vēršoties pie astrologa un izveidojot individuālu astroloģisko karti, vai izmantojot īpašu programmu, kas ļauj noteikt konkrēto atbilstību elektroniski. (www.astro.com)