• lv
  • en
  • de

Dzīve notiek šeit un tagad. Nav cita mirkļa, kurā varētu kaut ko mainīt, kā vien šis brīdis, ši sekunde, šis elpas vilciens!

Publikācijas

Astrologs skaidro stereotipiskus jautājumus par astroloģiju


trešdiena, 31.jūlijs, 2013 13:35

Intervija ar astroloģi Agnesi Fūrmani tapusi sadarbībā ar portālu www.calis.lv 


1.Ar ko astrologs atšķiras no zīlnieka?


Astroloģija ir zinātne, kas veidojusies gadu tūkstošiem senā pagātnē. Tās pamatā ir atziņa, ka cilvēka dzīve nav nejaušību virkne, bet kaut kas likumsakarīgs, uz kā pamata, fiksējot noteiktas zīmes un noteiktā veidā tās tulkojot, iespējams veidot noteiktu sistēmu. Astroloģija ir instruments apkārtējās vides un sevis izziņai. Pati daba mums rāda, ka viss notiek pēc iepriekš stingri noteikta plāna. Pasaulē katram no mums ir sava zināma vieta. Caur astroloģiju mēs izzinām dabas noslēpumus, vibrāciju likumības, kas darbojas visur.
Astroloģija vēsta, kā mainīt savu dzīvi, sadarbojoties ar dabu, nevis esot pretrunā tās likumībām. Te ikdienā vērojams klajš paradokss. Stādot vai novācot dārzu, cilvēki seko līdzi Mēness kalendāram, ievēro Mēness fāzes utt. Kāpēc viņi domā, ka ir svarīgi, kādā mēnesī iestāda burkānus, bet nav svarīgi, kādā dienā apprecas, mainu darbu utt. Manuprāt, tas nav loģiski.
Ignorēt to un uzskatīt, ka nekas te nenotiek un es pats visu kontrolēju ir ļoti liela cilvēka aprobežotība. Visspilgtākais manis piedzīvotais pārdzīvojums šogad notika, kad biju devusies 3 nedēļu garā mācību ceļojumā uz Indiju. Tur reāli piedzīvoju, kā vesela miljardu nācija dzīvo saskaņā ar to, kas daudziem Rietumniekiem liekas muļķības. No laimes pat asaras sariesās acīs, jo beidzot jutos kā starp savējiem. Indijā astrologs ir ļoti cienījama un pieprasīta profesija, jo cilvēki apzinās, cik liela nozīme ir pareizā laikā veiktām darbībām, iekšējai harmonijai un sava ceļa atrašanai.
Zvaigžņu valoda ir skaista un plaša. Katrs simbols caur astroloģiju tiek tulkots un gūst skaidrojumu reālā dzīvē.


2.Kā komentētu teicienu "cik astrologu, tik astroloģisko prognožu". Vai var būt, ka viens, piemēram, saka, ka var doties uz ārzemēm, precēties ar šo cilvēku, pamest darbu, bet otrs ko pretēju?


Neuzskatu, ka astrologam jāpieņem lēmums cilvēka vietā un jāsaka, kas viņam darāms. Manuprāt, mans kā astrologa uzdevums ir palīdzēt klientam pašam pieņemt lēmumu, lai cilvēks no savas izvēles gūtu maksimāli iespējamo labumu. Tas tomēr nenozīmē, ka, atnākot pie astrologa, visi cilvēki uzreiz kļūst laimīgi, bagāti un dzīvo bēdu nezinājuši. Katram cilvēkam ir savs liktenis, kura autors ir viņš pats.
Katram notikumam cilvēka dzīvē ir nozīme un sekas. Ja to apzinās, tas jau ir pirmais solis uz apzināta cilvēka dzīvi. Mūsdienās lielākā daļa cilvēku domā, ka viņi dzīvo tikai vienu dzīvi un galvenais ir sakrāt pietiekoši daudz naudas, lai varētu neko nedarīt. Tik vienkārši vis nav.


3.Ko sakiet par 13-to zodiaka zīmi, kas it kā pārmaina apli.


Šeit neko daudz nekomentēšu, jo, manuprāt, tam nav nekāda pamatojuma.


4.Ko astrologi saka par tagad bieži paustajiem uzskatiem par to, ka dvēseles uz zemes ierodas atkārtoti, par karmu un mācību stundām.


Viennozīmīgi esmu pārliecināta par to, ka cilvēka dvēsele ir nemirstīga, ka mēs dzīvojam ļoti daudzas dzīves, kamēr apgūstam visu, kas nepieciešams.
Uz Zemi nākam kā uz skolu, kurā mūs atsūtījuši ļoti gādīgi ''vecāki''. Līdz ar to, ja cilvēks apzinās, ka visas grūtības viņš pats ir izvēlējies, pats izveidojis un tikai pats var atrisināt, atkrīt ļoti bieži sastopama situācija, kad cilvēks sāk sevi žēlot. Viņam liekās, ka visi citi ir vainīgi un es viens pats tāds balts un pūkains, kāpēc man tā neiet utt. No šādas pozīcijas nav izejas un tā noved cilvēku pie degradācijas, nevis izaugsmes. Diemžēl ļoti lielai daļai cilvēku paiet puse dzīves, varbūt pat vairāk, lai pie šādas atziņas nonāktu.


5.Daudzi saka – nelasu dienas, nedēļas horoskopus, jo nevar taču būt, ka tik daudziem cilvēkiem vienāds „pareģojums".


Šajā jautājumā man ir ļoti interesanta pieredze, jo apmēram 1, 5 gadus rakstīju dienas horoskopus portālam www.draugiem.lv un Latvijas Radio-2 rīta horoskopu stundai. Šajā laikā saņēmu ļoti daudz pozitīvas atsauksmes no cilvēkiem, kuri teica, ka gaidot manus horoskopus ar nepacietību, jo viņiem daudz kas piepildoties. Protams, nevar būt tā, ka visiem desmit tūkstošiem Aunu vai Svaru tajā dienā iet vienādi, bet kopējo tendenci astrologs tomēr ieraudzīt var. Šādi horoskopi labāk ''strādā'' tiem cilvēkiem, kuri ir tipiski savas zīmes pārstāvji. Tas nozīmē, ka viņiem vairākas planētas vai nozīmīgi horoskopa punkti atrodas noteiktā horoskopa zīmē.
Tomēr lielākā daļa laikrakstu un masu mēdiju šos horoskopus uztver kā izklaidi. Tāpēc vienmēr vajag pievērst uzmanību tam, kas prognozi ir sastādījis. Ja autors nav minēts, tam visdrīzāk ar astroloģiju tai nav nekāda sakara.


6.Ja prognozēs notikumus (teiksim, kad vēlams stāties laulībā, doties ceļojumā), cik precīzi tas būs, nu piemēram, tas būs tikai mēnesis vai mēneša pirmā/otrā puse vai vēl precīzāk. Vai ir nozīme, kad uzdod šādu jautājumu – vai līdz notikumam palicis gads, mēnesis vai varbūt 5 gadi?


Astrologs prognozē vēlamos vai nevēlamos laikus konkrētām darbībām. Cilvēks pats pieņem lēmumu, vai viņš ieklausīsies astrologa teiktajā vai tomēr rīkosies uz savu galvu. Ar to jau Rietumu cilvēki ir tik interesanti. Viņi atnāk pie astrologa, uzzina labāko laiku kāzām, samaksā naudu par konsultāciju, bet aiziet un apprecas pavisam citā dienā. Kāda tam jēga?
Konkrētus notikumus un tiem labvēlīgākos laikus var prognozēt līdz pat minūtei.
Saviem klientiem iesaku sastādīt prognozi uz gadu. Tas ir pietiekoši ilgs laiks, lai cilvēks varētu izvirzīt sev mērķus un pie tiem darboties. Gada horoskopā var redzēt tās tēmas, kas cilvēkam togad būs aktuālas, kur veiksies, kur labāk nogaidīt vai, kur gluži otrādi, vajag doties ar lielu sparu.
Lielos vilcienos var prognozēt arī tālākus notikumus, bet jārēķinās, ka pa šo laiku cilvēks būs veicis neskaitāmas izvēles, kas savukārt prognozēto notikumu ilgstošā laika periodā var pavērst pavisam citā gaismā.


7.Par iepazīšanos – ja redzams (ja tas vispār var būt redzams), ka, piemēram, divus gadus (vai varbūt – visu mūžu) nekāda interesanta iepazīšanās nav gaidāma – ko tad? Vai to saka? Ko tad darīt tos divus gadus – viss dzīvesprieks būs pazudis un prātā tik doma – kā tos nobumbulēt.


Nevienam cilvēkam horoskopā nav teikt, ka viņš visu mūžu būs viens un uz viņa pusi nepaskatīsies neviena dzīve dvēsele Ja cilvēkam ir iepazīšanās problēmas vai viņš nevar izveidot stabilas attiecības, tad horoskopā var redzēt cēloni, kāpēc tas tā ir. To tad arī ar klientu izrunājam. Tālāk ir divi varianti – vai nu pieņemt, ka es nespēju iepazīties un nevēlos neko mainīt, vai arī vēlos kaut ko mainīt, izeju ārā no savas ierastās čaulas, mainu uzvedības modeli, strādāju pie bērnības traumām, piedodu vecākiem, pieņemu savas dzīves notikumus ar pateicību utt. Izaugsmes iespējas ir neierobežotas. Paradokss ir tajā, ka cilvēks bieži izvēlas šādu taktiku – es tāds esmu un tur neko nevaru darīt, vai nu mani pieņem, vai nē. Izvēle palikt vienam arī ir izvēle.
Man ļoti patīk salīdzinājums, ka cilvēks ir kā radio aparāts, kurš noskaņots uz noteiktiem radioviļņiem. Ja tavā radiostacijā nepārtraukti skanēs dziesmas – mani neviens nemīl, es esmu viens, neglīts, nekam nederīgs utt. Tā arī apkārtējie cilvēki uz tevi raudzīsies. Turpretim, ja būsi dzīvespriecīgs, atvērts, ar sevi apmierināts cilvēks, tādu ''radio staciju'' gribēs klausīties daudzi...Visu panākumu atslēga ir meklējama pašā cilvēkā. Protams, ir pāris gadījumi dzīvē, kurus mēs nevaram ietekmēt. Viss pārējais ir cilvēka rokās.
Cilvēks piedzimstot ir kā tikko iekopts dārzs. Ja pats cilvēks to apzināsies un kops savu dārzu, ''laistīs, mēslos, pasargās no saules un vēja'', dārzs zels un plauks. Savukārt, ja viss tiks atstāts pašplūsmā, visdrīzāk, ka dārzā vislielākās un krāšņākās sazaļos ''usnes un balandas''.


8.Ja prasa par izvēlēm un salīdzina ar krustojumu, ko astrologs pateiks: ka ir 3 iespējas, nenosaucot tās; ka ir 4 tādas un tādas iespējas; ka ir tādas iespējas un vislabāk izvēlēties, lūk, to, vienu.


Klientam ir jāzina, ar kādu jautājumu viņš ir pie astrologa atnācis. Ja tā ir profesionālā izvēle, tad protams, pastāv vairāki varianti, kuros cilvēks var sevi vislabāk realizēt.
Turpretim, ja cilvēks grib kaut ko savā dzīvē kardināli mainīt, vispirms skatos, vai tam ir piemērots laiks. Pēc tam izrunājam iespējas, atlasot vispiemērotākās un klientam visveiksmīgākās. Nekad nesaku, dari tā vai dari šitā. Tas uzliek atbildību par otra cilvēka izvēli. Es esmu tikai konsultants, kurš palīdz cilvēkam saprast sevi, saprast situāciju no malas.
9.Vai pateiks arī ko ļoti sliktu? Varbūt neteiks, lai saudzētu, bet kāda tad jēga maksāt naudu par konsultāciju, ja jādzird meli.

Kā jau minēju iepriekš, ir tikai daži notikumi dzīvē, no kuriem cilvēks nevar izvairīties. Pārējais viss ir maināms, uzlabojams, pārveidojams un pilnveidojams.
Astrologs atbildēs tikai uz klienta uzdotajiem jautājumiem. Ja kāds grib zināt savu nāves stundu, es diemžēl viņam šajā jautājumā palīdzēt nevarēšu. Uzskatu, ka ir lietas, kas cilvēkam nav jāzina.
Ja cilvēks ir atnācis pie astrologa un jautā, vai viņam nākošā gada laikā būs dzīvībai bīstamas situācijas, astrologs precīzi var nosaukt tās dienas, kad šāds apdraudējums var rasties. Cilvēks rīkojas uzmanīgāk, piebremzē, savaldās un viss beidzās ar kādu strīdu vai asāku vārdu apmaiņu. Vai arī vēl labāks variants - apzinoties, ka diena būs saspringta, cilvēks pats labprātīgi izvirza sev šajā dienā grūti sasniedzamus mērķus, cenšas tos sasniegt un padarīt savu dienu piepildītu. Tā ir enerģijas transformācija. Zinot, ka būs spriedze, mēs liekam viņu lietā un pārvēršam pozitīvā rezultātā. Protams, neaizmirstot par drošības pasākumiem.
Tāpēc jau astroloģija ir laba, ka ļauj plānot savu laiku, izmantot iespējas un būt piesardzīgam dzīves ''straujākos līkumos''.
Nobeigumā gribu visām lasītājām novēlēt vairāk ieklausīties savā sirdī, savā intuīcijā.
Sievietes spēks slēpjas viņas vājumā, emocijās, sirds siltumā un spējā dāvāt pasaulei nesavtīgu mīlestību.
Lai jums veicās!